Akcesoria roweroweSprzęt

Zapięcia rowerowe Abus – siła nie do rozdarcia

Zapięcia rowerowe Abus – siła nie do rozdarcia

Z roku na rok wraz ze wzrostem postępów firm produkujących jednoślady, sprzedawane rowery stają się coraz bardziej atrakcyjne wizualnie oraz sprzętowo. Nowe rowery potrafią kosztować tyle, co równowartość niejednego samochodu spotkanego na drodze. W trosce o jego bezpieczeństwo podczas pozostawiania go w losowych miejscach musimy się zaopatrzyć w dobre zabezpieczenie roweru. Najlepszym wyborem będą zapięcia rowerowe marki Abus. Decydując się na zakup nowego roweru, próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie co zrobić, aby jak najlepiej zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą?

Sprawdź również


Należy uzmysłowić sobie jedną, podstawową kwestię. Najczęstszą przyczyną kradzieży rowerów jest brak właściwego zabezpieczenia rowerowego. Gdy nasz rower przypniemy w mało ruchliwym miejscu, zabezpieczeniem w postaci cienkiej stalowej linki to możemy być pewni, że może ona paść łupem przypadkowego złodzieja. Obecność takich zabezpieczeń na rowerach kuszą potencjalnych złodziei do dokonania kradzieży. Musimy w takim razie zaopatrzyć się w zabezpieczenie, które będzie dostatecznie pancerne, aby uniemożliwić złodziejowi zdjęcie blokady. Nawet jeśli osoba chcąca wzbogacić się naszym kosztem będzie dysponowała potężnym narzędziem do przecinania zapięć rowerowych, wówczas niech ono będzie na tyle solidne, żeby wydłużyć czas potrzebny do jego sforsowania i dokonania kradzieży roweru oraz niech złodziej zwróci uwagę przechodniów podczas niszczenia zapięcia

Krótko o marce Abus

Abus to niemiecki producent systemów bezpieczeństwa, firma została założona w 1924 roku. Ta niemiecka marka zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny ludziom na całym świecie. Abus bardzo starannie podchodzi do wytwarzania swoich produktów i dba, aby wszystkie egzemplarze były niezawodne w każdej sytuacji oraz cechowały się maksymalnie prostym sposobem obsługi. Marka działa zarówno w sektorze prywatnym, jak i komercyjnym oferując szeroki wybór asortymentu oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Abus tworzy systemy zabezpieczeń dla domu, w podróży oraz do bezpieczeństwa obiektów, takich jak nasz ukochany rower.  Grupa produktów Abus zabezpieczenia rowerowe to między innymi zapięcia składane, u-locki, łańcuchy rowerowe z zamkiem oraz zapięcia w postaci linek stalowych takich jak Steel-O-Flex.

Solidne zapięcia rowerowe Abus

Jednym z najsolidniejszych zabezpieczeń składanych w ofercie marki jest model Abus bordo 6000. To składane zabezpieczenie łączy sobie niezwykłe cechy, które mogą wydawać się nie do połączenia. Zapięcie rowerowe Abus bordo 6000 posiada dużą wytrzymałość, porównywalną do wytrzymałości u-locków. Zabezpieczenie tego rodzaju jest też elastyczne jak klasyczny łańcuch, dzięki czemu jest bardzo łatwy w transporcie oraz kompaktowe po jego złożeniu. Zapięcia rowerowe z grupy Bordo to najwyższej jakości zabezpieczenia dostępne na rynku, które łatwo można dobrać pod względem wymaganego poziomu zabezpieczenia.

zapięcie rowerowe Abus Bordo 6000

W grupie Bordo znajdziemy zapięcia bardzo mocne, takie jak BORDO XPlus po super ultra lekkie jak np. model Bordo Lite. Abus bordo 6000 posiada 10-poziom zabezpieczenia w 15-poziomowej skali marki Abus. Jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych i wyposażony w etui transportowe, za pomocą którego mamy możliwość przewożenia naszego zabezpieczenia mocując je do ramy naszego roweru. Mając ze sobą zapięcie składane Abus Bordo 6000, możemy być niemal pewni, że żaden przypadkowy złodziej nie zaryzykuje próby sforsowania tego zabezpieczenia.

Wartym uwagi zabezpieczeniem do akcesoriów rowerowych zostawianych wraz z rowerem jest Abus Combiflex. To małych rozmiarów linka stalowa z zamkiem szyfrowym, dzięki któremu można przypiąć do naszego roweru np. kask rowerowy lub sakwę. Po odblokowaniu zapięcia linka samoczynnie zwija się do obudowy, co jest niezwykle funkcjonalne. Zabezpieczenie waży zaledwie 56 gram i zmieści się do każdej kieszeni. Dzięki Abus Combiflex możemy zabezpieczyć kilka rzeczy, ponieważ stalowa linka posiada długość 65 cm.

linka stalowa zabezpieczająca Abus Combiflex
Linka stalowa Abus Combiflex

Jak wystrzec się przed kradzieżą roweru?

Poza odpowiednim zabezpieczeniem należy zadbać także o kilka dodatkowych aspektów. Jeżeli chcemy się ustrzec przed niechcianą kradzieżą, należy sprawdzić dokładnie lokalizację miejsca, w którym chcemy swój rower zostawić. Najgorszym możliwym miejscem są rzadko uczęszczane, ciemne uliczki i zakamarki. Zostawiajmy swój rower w miejscach dobrze widocznych i w których porusza się dużo przechodniów. Takie miejsca z reguły zniechęcają potencjalnego złodzieja do kradzieży.

Dodatkowo sprawdźmy, czy w pobliżu nie ma miejsca, na które spogląda kamera. Dużo lepszym miejscem do pozostawienia swojego roweru bez opieki są lokalizacje obserwowane przez kamery. Przed przypięciem swojego roweru do barierki, płotu lub stojaka rowerowego sprawdźmy, czy jest on na stałe przypięty do podłoża. Zdarza się, że złodzieje wcześniej przygotowują miejsca, gdzie często są pozostawiane rowery.

zapięcia rowerowe Abus U-lock
U-lock Abus

Starajmy się nie pozostawiać swojego roweru bez opieki przez dłuższy czas, jeśli to możliwe stawiajmy go w takich miejscach, abyśmy mogli na niego często spoglądać. Stosując się do tych zasad oraz dzięki zabezpieczeniu naszego roweru dobrym zabezpieczeniem rowerowym takim jak wspomniany wcześniej Abus bordo 6000 możemy poczuć się spokojnie, zostawiając swój rower bez opieki.

Zapięcia rowerowe – podsumowanie

Kradzieże rowerów zdarzają się na każdym kroku i o każdej porze roku. Abus jako wiodąca firma na rynku zajmująca się produkcją i sprzedażą systemów bezpieczeństwa dba, aby nasze dobra nie padły łupem złodzieja. Zabezpieczenia takie jak Abus bordo 6000 oraz Abus Combiflex to proponowane przez nas modele zapięć pozwalające na zabezpieczenie swojego roweru, oraz akcesoriów pozostawianych na rowerze. Aby dodatkowo uniknąć kradzieży, należy oprócz solidnego zabezpieczenia rowerowego stosować kilka ważnych zasad i dokładnie sprawdzić miejsce, gdzie chcemy zostawić swój jednoślad.

baner marki Abus zapięcia rowerowe

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.