Akcesoria rowerowe

Abus Ionus 8800 – zabezpieczenie na każdą kieszeń

Abus Ionus 8800 – zabezpieczenie na każdą kieszeń

Abus Ionus 8800 to wysokiej jakości zapięcie rowerowe w postaci elastycznego łańcucha, który jest produkowany przez markę Abus – czyli jednego z liderów zabezpieczeń rowerowych. Testowałem to zabezpieczenie przez okres dwóch tygodni, codziennie dojeżdżając do pracy, dlatego mogę co nieco o nim opowiedzieć. Prędzej czy później każdy z nas myśli o potraktowaniu swojego roweru jako codziennego środka transportu. Często postanawiamy dojeżdżać do pracy lub uczelni rowerem. Pozostawienie roweru bez opieki wymusza na nas zakup skutecznego zapięcia rowerowego, które skutecznie zminimalizuje ryzyko kradzieży naszego jednośladu. Należy jednak przypomnieć w tym miejscu jedną z najważniejszych zasad prawidłowego zabezpieczenia naszego roweru.

Pamiętajmy, że najczęściej kradzionymi jednośladami są rowery zaparkowane w mało widocznych miejscach. Pozostawienie roweru w rzadko uczęszczanym przez ludzi miejscu znacznie zwiększa możliwość dokonania kradzieży nawet wtedy, gdy posiadamy mocne zapięcie rowerowe. Zacienione miejsca również nie są wskazane. Jeżeli chcemy pozostawić swój rower bez opieki na dłuższy czas, przypnijmy go solidnym zapięciem takim jak Abus Ionus 8800 do trwałego elementu infrastruktury, który jest dobrze widoczny i obok którego przechodzi często duża ilość osób. 

Łańcuch Abus Ionus 8800 i jego budowa

Abus Ionus 8800 to solidne zapięcie rowerowe w formie hartowanego łańcucha, który stanowi podstawowe zabezpieczenie każdego jednośladu. Łańcuch zbudowany jest z ogniw grubości 7mm o profilu kwadratowym. Produkowane przez markę Abus łańcuchy Abus Ionus 8800 to zapięcia wysokiej jakości, które są wykonywane wyłącznie z wysokiej jakości materiałów. Oznacza to w praktyce, że zapięcia te są dużo bardziej wytrzymałe i lżejsze niż produkty konkurencji.

Zapięcie to jest łatwe w transporcie, posiada hartowane ogniwa oraz wysokiej klasy zamek na klucz, który jest zdolny do wytrzymania nawet najmocniejszych uderzeń czy manipulacji różnymi narzędziami. Zapięcie do roweru Abus Ionus 8800 ze zintegrowanym zamkiem jest bardzo elastyczne, przez co sprawdza się podczas przymocowywania do większości stojaków miejskich i innych obiektów, które możemy znaleźć na trasie. Sam łańcuch jest pokryty trwałą tkaniną, która zapobiega przed uszkodzeniami mechanicznymi i polepsza komfort użytkowania. Łańcuchy takie jak opisywane zapięcie Ionus 8800 są jednymi z najbardziej popularnych na rynku. Zapięcie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych; czarnym oraz czerwonym.

ABUS Ionus 8800 łańcuch zabezpieczający rower

W zależności od wybranej wersji mamy do dyspozycji zapięcia o różnej długości od 95 do 110 cm. Korzystałem z zapięcia Abus o długości 95 cm i śmiało mogę stwierdzić, że zabezpieczenie o takiej długości w zupełności wystarcza, aby przypiąć swój rower do większości stojaków rowerowych. Zapięcie o takiej długości waży dokładnie 1250 gram. Należy pamiętać, że aby łańcuch spełniał swoje zadanie, czyli zabezpieczał przed kradzieżą, musi swoje ważyć.

Zapięcie Abus 8800 i jego zalety

Abus Ionus 8800 jest solidnym łańcuchem, który umożliwia zapięcie nie tylko jednośladu, ale również możemy nim zabezpieczyć skuter lub motocykl. Sześciokątny przekrój ogniw oraz użycie hartowanej stali przy jego produkcji gwarantują niebywałą wytrzymałość na cięcie różnymi narzędziami. Zintegrowany z zapięciem, łatwy w użyciu zamek na klucz jest prosty w użytkowaniu i trwały. Zamek ten posiada wysoką odporność na wszelkie manipulacje mechaniczne, a jego otwarcie jest możliwe jedynie przy użyciu dedykowanego klucza. Warto wspomnieć, że w zestawie wraz z zapięciem otrzymujemy dwa klucze. Abus Ionus 8800 nie rysuje lakieru naszego jednośladu, ponieważ cały łańcuch znajduje się w ochronnym rękawie z wytrzymałej tkaniny dostępnej w dwóch kolorach. Wytrzymała stal, z jakiej został wyprodukowany łańcuch, jest odporna na próby sforsowania za pomocą elektronarzędzi, takich jak pilarki czy szlifierki kątowe. Zapięcie można łatwo transportować pod siodełkiem lub bezpośrednio na ramie naszego roweru dzięki możliwości nawinięcia łańcucha na te elementy. Najdłuższe łańcuchy o długości 110 cm pozwalają na przypięcie dwóch lub trzech rowerów jednocześnie.

ABUS Ionus 8800 łańcuch z zamkiem na klucz

Zapięcie rowerowe zapewni Ci spokojną głowę.

Łańcuchy rowerowe Abus to solidne akcesoria, z których może skorzystać każdy rowerzysta, dbający o bezpieczeństwo swojego sprzętu. Łańcuch Abus Ionus 8800 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy wytrzymałego i elastycznego zapięcia rowerowego. Objęcie ramy rowerowej czy kół naszego jednośladu i zamocowanie ich do stojaka rowerowego, czy słupka nie dostarcza żadnych problemów. Łańcuch Abus Ionus 8800 stanowi dobre zabezpieczenie przy średnim ryzyku kradzieży. Zapięcie rowerowe jest elastyczne, co umożliwia jego łatwy transport oraz możliwość przypięcia roweru niemal do każdego stałego elementu gdzie nie poradzilibyśmy sobie, posiadając inny rodzaj zapięcia. Łańcuchy Abus polecam wszystkim, którzy szukają profesjonalnych zabezpieczeń rowerowych i chcą znacznie zredukować ryzyko kradzieży swojego jednośladu.

Udostępnij