Sprzęt

Marka FOX zagościła z nami na dobre

Marka FOX zagościła z nami na dobre

Fox Head Inc. to firma znana chyba wszystkim fanom motocrossu na świecie. W kolarstwie kojarzą ją głównie zawodnicy i fani różnych odmian kolarstwa górskiego. Założona w 1974 roku przez dwóch braci. Jednym z nich był Bob Fox, który założył Fox Racing Shox – markę produkującą zawieszenia wyścigowe do offroadu. Z początku istniał jako część Moto-X Fox, a później stał się osobną firmą o nazwie Fox Factory INC. Główna siedziba Fox Head Inc. znajduje się w Irvine w stanie Kalifornia, a mniejsze biura w Barcelonie w Hiszpanii i w Calgary w Kanadzie. Dystrybucja natomiast obejmuje niemal cały świat. Marka Fox z charakterystycznym logo głowy lisa szybko zdobyła uznanie zawodników, a dzięki mistrzowskim kampaniom marketingowym trafiła również do świadomości licznej rzeszy amatorów.

Jak powstała marka FOX

Zacznijmy jednak od początku. W 1974 roku drugi z braci – Geoff Fox na 140m kwadratowych założył firmę Moto-X Fox zajmującą się produkcją i dystrybucją części i akcesoriów do motocrossu. Po trzech latach postanowił udowodnić konkurencji, że jego komponenty są najlepsze na rynku. W tym celu powołał do życia profesjonalny zespół motocrossowy – Team Moto-X Fox. Zawodnicy szybko sięgnęli po pierwsze sukcesy wygrywając wśród niefabrycznych zespołów oraz zajmując piąte, szóste i siódme miejsce w prestiżowym cyklu AMA 125cc.

wysokiej jakości odzież rowerowa marki fox
Odzież sportowa marki Fox

Zawodnicy Team Moto-X Fox wyróżniali się nie tylko świetną jazdą, ale i swoimi kombinezonami. Jaskrawoczerwone, zielone i pomarańczowe kolory przyciągały uwagę. Odzież stała się hitem wśród entuzjastów wyścigów motocrossowych. Zaczęli dzwonić i pytać dostępność strojów. W jednym z nich Brad Lackey wygrał Mistrzostwa Świata Motocross. W ciągu następnych 20 lat zawodnicy sponsorowani przez markę Fox zdobyli ponad czterdzieści krajowych tytułów w kategorii Motocross i Super Cross. W 2006 roku Rickey Carmichael wygrał AMA Supercross, a James Stewart zwyciężył w  Mistrzostwach Świata Supercross FIM.

W tym samym roku zmieniono nazwę na Fox Head Inc. Firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność o inne branże, w tym rowerową. W 2008 roku dyrektorem generalnym firmy został Peter Fox, a Greg pozostał w zarządzie. Był to czas, w którym marka Fox przeniknęła już do świadomości kolarzy i miłośników MTB. Ostatnie duże wydarzenie w historii firmy miało miejsce w 2014 roku gdy spółka Altamont Capital Partners przejęła Fox Head. Mając świadomość, że za sukcesem marki stoi rodzina Fox’ów i że nikt inny nie ma takiego doświadczenia, wiedzy, umiejętności i pozycji, postanowiono właśnie im powierzyć dalsze prowadzenie i rozwój firmy.

odzież rowerowa damska marki fox
Odzież damska marki Fox

Czym zajmuje się marka FOX

Obecnie Fox Head skupia się na produkcji i dystrybucji odzieży rowerowej takiej jak: bluzy rowerowe, koszulki rowerowe, rękawiczki letnie i zimowe, czapki  wiele innych. Na odzieży jednak oferta się nie kończy. Znajdziemy także świetne plecaki rowerowe, torby podsiodłowe, kaski rowerowe, czy też ochraniacze rowerowe.

Doskonale rozwinięty marketing w mediach społecznościowych sprawił, że ogromną popularność zyskały ubrania do użytku codziennego, sygnowane logiem FOX’a. Tutaj także oferta jest szeroka i bardzo ciekawa. Znajdziemy bluzy, czapki z daszkiem i zimowe, koszulki, spodnie i spodenki, a także kurtki. Nie są to niskiej jakości ubrania z dorobionym logo i podniesioną ceną. Marka Fox bardzo dba o to, aby produkty zawsze spełniały najwyższe wymagania użytkowników.

odziez rowerowa marki fox dla fanów bmx
Marka Fox na stałe zagościła w świadomości fanów BMX’ów.

Podsumowując lisią głowę

Tak właśnie przedstawia się historia firmy i jej założycieli, którzy od pomysłu, poprzez ciężką pracę, zrozumienie potrzeb klientów i doskonałe decyzje biznesowe stworzyli markę, której produkty pożądane są przez kolarzy i zawodników motocrossu na całym świecie. 

Udostępnij

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.