Akcesoria roweroweSprzęt

Narzędzia rowerowe niezbędne kolarzowi

Narzędzia rowerowe niezbędne kolarzowi

Narzędzia rowerowe pozwalają każdemu kolarzowi na dokonywanie w swoim rowerze wszelkich prac serwisowych we własnym zakresie. Najłatwiejszym rozwiązaniem dotyczącym narzędzi rowerowych jest zakup kompletnego zestawu narzędzi. Oczywiście istnieje możliwość indywidualnego kompletowania wszystkich narzędzi pojedynczo, ale w zdecydowanej większości przypadków kupując w ten sposób, dużo przepłacimy. Jeżeli w przyszłości nie chcemy otwierać własnego, profesjonalnego warsztatu rowerowego to nie warto nam będzie inwestować w profesjonalne narzędzia. Średnia półka zdecydowanie jest najlepszym wyborem zarówno pod kątem jakościowym, jak i cenowym. Takie narzędzia do roweru są wykonywane już na tyle dobrze, wraz z dbałością o szczegóły, że można być stuprocentowo pewnym tego, że będą nam one wiernie służyły przez wiele lat.

Sprawdź również


Osobisty zestaw narzędzi rowerowych

Jak zostało wspomniane na wstępie, najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompletnego zestawu narzędziowego. Faworytem wielu rowerzystów jest walizka marki XLC – model XLC TO TC01 zawierająca na swoim pokładzie aż uwaga 32 sztuki pojedynczych narzędzi! Drugim ulubionym przeze kolarzy zestawem serwisowym jest PRO Zestaw narzędzi serwisowych zawierający łącznie siedem sztuk narzędzi.

walizka z narzędziami do roweru

Walizka z narzędziami XLC TO TC01

Zestaw narzędziowy XLC to 32 elementowa walizka zawierająca wszystkie niezbędne do serwisowania naszego roweru narzędzia. Przy kompletowaniu tego zestawu narzędzi, marka XLC wzięła pod uwagę potrzeby użytkowników jednośladów, którzy samodzielnie serwisują swoje rowery na co dzień, co zdecydowanie jest jego zaletą. Zestaw narzędziowy XLC pozwala na rozłożenie każdego roweru na części pierwsze i ponowne jego złożenie, nie wspominając już o drobnych regulacjach. Wszystkie narzędzia wykonane są z wysokiej jakości twardych materiałów, takich jak wysokogatunkowa stal i jej stopy. Narzędzia z zestawu XLC są odporne na ścieranie i zużycie nawet podczas codziennych prac.

Walizka z narzędziami XLC TO TC01

XLC zestaw narzędziowy 32 częściowy posiada na swoim pokładzie szereg specjalistycznych narzędzi służących m.in. do kompletnego serwisu napędu, kół i piast oraz wsporników układu kierowniczego. Można za jego pomocą usunąć większość usterek związanych ze scentrowanymi kołami, uszkodzonymi piastami czy serwisem amortyzatora. Zestaw narzędzi do roweru umożliwia wymianę wszystkich podzespołów rowerowych podczas modyfikacji sprzętowych swojego roweru. Poszczególne narzędzia, o których warto wspomnieć to różnej maści bity w kilku rozmiarach i typach, klucze nasadowe, skuwacz łańcucha, klucze płaskie do odkręcania pedałów, klucze do łożysk oraz klucze do demontażu bębenków piast, oraz kasety i wolnobiegu.

narzedzia rowerowe 4

PRO Zestaw narzędzi rowerowych – 7szt

Pro zestaw narzędzi serwisowych o kodzie producenta PRTL0068 wyposażony został w komplet siedmiu starannie wyselekcjonowanych narzędzi umieszczonych w funkcjonalnej torbie materiałowej z kieszeniami.

W zestawie znajdziemy skuwacz do łańcucha, którym bez problemu skujemy i rozkujemy każdy łańcuch rowerowy. Dzięki nożycom do linek poradzimy sobie ze skróceniem nadmiaru linek hamulcowych i przerzutek już po dokonanej wymianie. Zestaw do kasety pozwoli na demontaż kasety i jej ponowny montaż w trakcie czyszczenia bądź wymiany. Klucz do pedałów w rozmiarze 15 mm pozwala na samodzielny montaż pedałów w naszym rowerze.

składane narzędzia do roweru

Klucz do nakrętek tarczy łańcuchowej pozwoli samodzielnie zdemontować poszczególne tarcze w naszym mechanizmie korbowym w przypadku uszkodzenia jej zębów bądź jej wygięcia. Narzędzie do centrowania poszczególnych tarcz mechanizmy korbowego także znajduje się w zestawie, więc dzięki temu zestawowi poradzimy sobie w przypadku skrzywionych tarcz. Nie mogło tutaj również zabraknąć łyżek do opon ułatwiających demontaż opon w sytuacji przebicia dętki rowerowej lub chęci wymiany samych opon. Narzędzia rowerowe Pro są wykonane z wysokogatunkowych materiałów zapewniających bezawaryjną pracę i gwarantujących długie bezproblemowe użytkowanie.

Bez narzędzi z powyższych list możesz się obejść podczas normalnej jazdy i eksploatacji roweru, ale jeżeli dużo jeździsz swoim jednośladem i często odwiedzasz serwis rowerowy, to zakup tych narzędzi pozwoli Tobie zaoszczędzić dużo pieniędzy. Tak naprawdę większość czynności wykonywanych w serwisie przez doświadczonych serwisantów można wykonać we własnym zakresie, zachęcam więc do wyposażenia swojego własnego, małego warsztatu rowerowego.

Dlaczego warto mieć narzędzia rowerowe

Oczywiście wszystkich narzędzi serwisowych potrzebnych do kompletnej obsługi jednośladów jest o wiele więcej. Przedstawione w artykule zestawy zawierają wyłącznie pojedyncze, starannie wybrane narzędzia potrzebne w warsztacie zwykłego użytkownika niezajmującego się seryjnym serwisem rowerów.

Zestawy narzędzi XLC TO TC01 i PRO PRTL0068 mogą sprawić, że serwisowanie i naprawianie naszych rowerów przyniesie nam sporo radości i satysfakcji ze starannie i fachowo wykonanej pracy.

Poza tym koszt takiego zestawu narzędzi potrafi zwrócić się bardzo szybko. Biorąc pod uwagę, że koszt ogólnego przeglądu roweru w serwisie sięga kwoty powyżej 100 zł bez uwzględnienia kosztów wymienianych części rowerowych, to łatwo można się domyślić, że zakup własnych narzędzi może się zwrócić już po pierwszym wiosennym przeglądzie w serwisie.

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.