Odzież rowerowa

Bielizna termoaktywna dla rowerzystów

Bielizna termoaktywna dla rowerzystów

Bielizna termoaktywna to wynalazek który zrewolucjonizował wszystkie dyscypliny sportowe. Chyba nie ma na świecie sportowca, nie tylko rowerzysty, który nie doceniałby jej walorów. Zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym, kiedy zmuszeni jesteśmy ubierać się „na cebulkę”, to właśnie bielizna termoaktywna zapewnia nam właściwy komfort cieplny podczas aktywności fizycznej.

Jaką rolę pełni bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna, często nazywana „drugą skórą” lub „1st layer”, ma szalenie istotne znaczenie jeśli chodzi o utrzymanie komfortu cieplnego na optymalnym poziomie. Jak sugeruje jej nazwa, zakłada się ją jako pierwszą warstwę, bezpośrednio na skórę, a jej głównym zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz.

Dzięki właściwościom zastosowanych materiałów, bielizna termoaktywna doskonale przylega do sylwetki użytkownika, zbierając całą wilgoć jaka gromadzi gromadzi się na ciele podczas intensywnego wysiłku. W związku z tym, że nie chłonie wilgoci zapewnia jednocześnie optymalny komfort cieplny podczas treningu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza podczas aktywności w chłodniejsze dni, ponieważ chroni nas przed uczuciem jakiego zapewne większość z nas doświadczyła trenując z zwykłej bawełnianej bieliźnie. Nie ma nic nieprzyjemniejszego, niż chłodny wiatr którego podmuchy szczególnie dotkliwie odczuwamy, gdy mokra od potu koszulka przykleja się do pleców. Bielizna termoaktywna zapobiega właśnie takim sytuacjom, czyniąc trening o wiele bardziej komfortowym.

Rodzaje, materiały i zastosowanie bielizny termoaktywnej.

Bielizna termoaktywna dzieli się przede wszystkim na typy, których używanie uzależnione jest od zakresu temperaturowego do jakiego została zaprojektowana. Dodatkowo możemy ją również rozgraniczać ze względu na płeć. Inaczej skrojona będzie bielizna termoaktywna damska, a inaczej bielizna termoaktywna męska. Wynika to z konieczności możliwie najlepszego dopasowania bielizny do ciała użytkownika. Dlatego stosowanie modeli typu unisex jest mało praktyczne.

bielizna termoaktywna dla rowerzystów

Istotne są również materiały z jakich produkowana jest bielizna termoaktywna. Inne wykorzystywane będą na chłodne, inne na zimne, a jeszcze inne na mroźne dni. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach i jak długo mamy zamiar trenować. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, warto również zastanowić się również nad intensywnością naszej aktywności. Będzie to miało wpływ na reakcję naszego organizmu na wysiłek, a co za tym idzie na ilość wydalanego potu.

Odzież termoaktywna produkowana jest zazwyczaj z mieszanki takich materiałów jak poliamid, poliester, elastan, polipropylen czy wełna merino. Są to materiały, które charakteryzują się niezwykle niską wagą, wytrzymałością, elastycznością , odpornością na odkształcenia, jak również co jest bardzo istotne, niezwykłymi właściwościami termicznymi. Proporcje w jakich są użyte podczas etapu produkcji, są ściśle związane z przeznaczeniem danego modelu. Inaczej będzie wyglądał skład bielizny termoaktywnej przeznaczonej na chłodne dni, a inną mieszankę stosuje się w przypadku kiedy produkt ma być użytkowany w skrajnie niskich temperaturach.

Sam proces szycia, oraz łączenia materiałów o różnych właściwościach, również będzie miał bezpośredni wpływ na charakterystykę użytkowanego produktu. Częstym zabiegiem ze strony producentów jest stosowanie materiałów które lepiej odprowadzają wilgoć, w miejscach, gdzie gromadzi się jej najwięcej np. pachy czy plecy.

bielizna termoaktywna na narty

Umiejętne zastosowanie bielizny termoaktywnej również ma wpływ na komfort użytkowania. W zależności od panującej na zewnątrz temperatury, zalecane jest, aby ubierać się warstwami. Ich ilość powinna zależeć od warunków pogodowych. W ten sposób w szybki i precyzyjny sposób będziemy mogli reagować na zmianę temperatury – jeśli będzie nam za zimo, możemy ubrać kolejną warstwę, jeśli natomiast zauważymy, że grozi nam przegrzanie, wówczas możemy zrezygnować z jednej warstwy. Wszytko zależy również od umiejętnego wybrania odpowiedniej bielizny.

Jaką bieliznę termoaktywną wybrać?

Szykując się na rower jesienią czy zimą, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Jak wiadomo, ubiór, a w tym również rodzaj bielizny ma kluczowe znaczenie. Robiąc przegląd produktów dostępnych na rynku, na szczególną uwagę zasługuje bielizna termoaktywna Brubeck. Ze względu na wysoką jakość oraz korzystny stosunek do ceny, naszą uwagę zwróciły spodnie męskie Brubeck Thermo z nogawką ¾ o numerze katalogowym SP10090.

Jest to bielizna termoaktywna męska typu 1st layer, która została wykonana z dwuwarstwowej oddychającej dzianiny, wyprodukowanej w bezszwowej technologii. Wewnętrzna warstwa polipropylenowa szybko odprowadza wilgoć ze skóry, zapewniając wysoki komfort użytkowania, nawet podczas intensywnego wysiłku. Za termoizolację oraz utrzymanie optymalnej temperatury ciała odpowiada natomiast zewnętrzna poliamidowa warstwa. W strefach wzmożonej potliwości, zastosowano siatkowe wstawki, które dodatkowo wspomagają transport wilgoci na zewnątrz. W celu lepszego dopasowania oraz zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania, na kolanach zastosowano wzmocnienia, a bezuciskowe ściągacze przy kostkach oraz w pasie, zapobiegają przedostaniu się zimnego powietrza pod materiał. Brubeck Thermo wykonane są z antyalergicznych materiałów, które nie powodują uczuleń i podrażnień, a zastosowanie bakteriostatycznej dzianiny hamuje powstawanie brzydkich zapachów. Jest to bardzo dobra propozycja dla mężczyzn planujących trenować w chłodnych i zimnych miesiącach.

Każda inwestycja, a zwłaszcza ta która przynosi wymierne korzyści, zawsze powoduje radość i satysfakcję. Właśnie w ten sposób powinniśmy traktować zakup bielizny termoaktywnej. Dzięki możliwości komfortowego trenowania w sezonie jesienno – zimowym, jest to lokata kapitału, która szybko się zwróci w formie zadowolenia i doskonałej formy.

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.