Akcesoria rowerowe

Sigma Sport – pierwsze liczniki rowerowe w Europie

Sigma Sport – pierwsze liczniki rowerowe w Europie
Ten artykuł przeczytasz w: 5 minuty

Pierwszy model licznika rowerowego, który nosił nazwę CycloCoach został zaprojektowany w 1982 roku przez Klausa Petera Schendela we współpracy z marką Sigma Sport. Po czterech latach pojawił się jego następca – Velostar. W porównaniu do CycloCoach’a, który mierzył jedynie prędkość, Velostar miał również funkcje pomiaru kadencji oraz tętna. Był to jak na tamte czasy ogromny skok technologiczny, który zrobił wrażenie na całym świecie kolarstwa. Sigma Sport nie ograniczyła się jedynie do produkcji liczników. Drugim segmentem były lampki rowerowe na baterie. W tym wiele innowacyjnych modeli przeznaczonych do rowerów górskich.

Liczniki Sigma Sport – sprawdzone przez zawodowców

Przez wiele lat Sigma współpracuje z kolarzami oraz team’ami z zawodowego peletonu. Pozwala to na ciągły rozwój i możliwość przeprowadzania testów na kolarzach, którzy stawiają najwyższe wymagania sprzętowi z którego korzystają. To z kolei przekłada się na ciągły rozwój liczników i akcesoriów rowerowych oferowanych przez Sigmę.

Licznik rowerowy Sigma Sport – ile ma funkcji?

Liczniki rowerowe są oczkiem w głowie marki Sigma Sport. Od nich wszystko się zaczęło i wciąż są najważniejszą gałęzią, która przynosi największe zyski firmie. Każdego roku powstają nowe, jeszcze bardziej zaawansowane modele, które w ostatnich latach zaczęły coraz śmielej konkurować z licznikami takich marek jak Polar czy Garmin. Dużym atutem firmy jest szeroki wybór. Idealny dla siebie model znajdzie każde dziecko, rowerzysta, którego interesuje jedynie prędkość i pokonywany dystans, a także ambitny zawodnik oczekujący od komputera rowerowego nawigacji, wskazań pomiaru mocy i szybkiego łączenia oraz automatycznego przesyłania treningów do popularnych platform treningowych. Do tego dochodzi mnogość kształtów i kolorów oraz wiele przydatnych dodatków i akcesoriów.

Najlepszy licznik rowerowy – Sigma ROX 12.0 Sport

Kolejny model z uznanej i sprawdzonej linii komputerów rowerowych – ROX. Model Sigma ROX 12.0 Sport to najbardziej zaawansowany komputer dostępny w ofercie producenta. Za pomocą Bluetootha lub ANT+ może łączyć się ze wszystkimi urządzeniami takimi jak: pomiary prędkości i kadencji, mierniki mocy, paski pomiaru tętna oraz innymi. Posiada moduł GPS, a dzięki wgranym mapom na bieżąco pokazuje naszą pozycję. Działa także jako zwykła nawigacja. Jeśli podamy punkt docelowy to komputer sam wytyczy optymalną trasę i poprowadzi nas do celu. Ekran ROX 12.0 jest dotykowy i czuły, a przy tym wyjątkowo duży jak na komputer rowerowy. Bez trudu możemy go obsługiwać w rękawiczkach rowerowych wyposażonych w nici przewodzące. Warto jeszcze dodać, że każdy ekran tego licznika rowerowego możemy skonfigurować pod własne potrzeby i wymagania. Wysoki poziom szczelności sprawia, że jest on odporny na kurz, brud, błoto i deszcz.

sigma sport rox 12.0 sport licznik rowerowy
Sigma ROX 12.0 Sport

Zegarki sportowe Sigma

Zegarki sportowe mają już swoją ugruntowaną pozycję w ofercie Sigmy. Na początku były to tylko zegarki mierzące czas, później doszedł niekodowany pomiar tętna ze sztywnego pasa piersiowego. Obecnie Sigma Sport produkuje zaawansowane zegarki, które posiadają nawigację GPS, łączą się z telefonami za pomocą Bluetooth’a, a nawet mierzą tętno już nie z klatki piersiowej, a z nadgarstka.

Oświetlenie rowerowe Sigma Sport

Lampki rowerowe Sigma to osobna i również mocno rozbudowana gałąź marki Sigma Sport. W ofercie znajdziemy lampki przeznaczone do każdego typu roweru, o różnej mocy i sposobie zasilania. Mamy podstawowe i wyjątkowo tanie modele takie jak Sigma Eloy czy Sigma Cubelight oraz droższe, znacznie mocniejsze, takie jak Buster 2000.

Sigma lampka rowerowa Buster 2000

Lampka rowerowa Sigma Sport Buster 2000 to najmocniejsza lampka z rodziny Sigma, która może pochwalić się aż dwoma tysiącami lumenów. Pojemna bateria, która może także służyć jako powerbank potrafi zasilić lampkę na ponad 20 godzin ciągłej pracy w trybie ekonomicznym i 9 godzin w trybie Flash. Wykonana z aluminium, posiada wielostopniowy wskaźnik zużycia baterii, jest wodoodporna, a jej ustawienie można regulować w pionie i poziomie. Przy tym poziomie mocy to ważne, bo źle ustawiona lampka może oświetlać kierowców jadących z naprzeciwka.

sigma sport lampka rowerowa

Podsumowanie

Sigma Sport to producent o ugruntowanej pozycji na rynku, które łączy tradycję z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie liczników, zegarków i komputerów sportowych. Z powodzeniem może rywalizować z takimi markami jak Garmin czy Polar, a już z pewnością bije ich na głowę ceną oraz szerokością oferty. Obecnie Sigma Sport to najchętniej kupowane liczniki rowerowe na polskim rynku. Sprzedaż oświetlenia i zegarków sportowych wciąż rośnie, a prace nad nowymi modelami trwają i przynoszą coraz lepsze rezultaty. Sigma nie zamyka się jedynie na najtańsze modele. Ma duże aspiracje do tego, aby tworzyć najbardziej zaawansowane komputery, które zadowolą wymagających kolarzy i podróżników rowerowych. Najnowsze urządzenia udowadniają, że nie są to tylko słowa rzucane na wiatr.

Udostępnij

O autorze

BestBikes to renomowana redakcja, która od 2019 roku dostarcza pasjonatom rowerów najświeższe informacje i fachowe porady na temat rowerów, części rowerowych, odzieży oraz akcesoriów rowerowych. Nasza misja to wspieranie i inspirowanie wszystkich miłośników dwóch kółek, niezależnie od ich doświadczenia czy poziomu zaawansowania.

Nasza redakcja składa się z zespołu doświadczonych rowerzystów, mechaników oraz entuzjastów, którzy nie tylko kochają rowery, ale także posiadają szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności. Dzięki temu, BestBikes dostarcza treści, które są nie tylko interesujące, ale przede wszystkim pomocne i rzetelne.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.