Akcesoria roweroweSprzęt

XLC – osprzęt rowerowy wysokiej jakości

XLC – osprzęt rowerowy wysokiej jakości
Ten artykuł przeczytasz w: 7 minuty

XLC to skrót od X-cellent Component, czyli marka, która rozpoczęła swoją działalność w branży rowerowej w 2003 roku. Ta międzynarodowa firma od 2005 roku jest własnością grupy Winora, czyli największego producenta i dystrybutora części rowerowych, akcesoriów oraz rowerów, a w tym także elektrycznych. To właśnie w 2003 roku produkty marki XLC zostały zaimplementowane jako oryginalne wyposażenie rowerów marki Haibike i Winora. Rowery tych producentów zostały uzbrojone w mostki, kierownice oraz sztyce marki XLC. W tej chwili firma produkuje całą masę produktów, zaczynając od części rowerowych, akcesoriów, odzieży i kończąc na przyczepkach transportowych dla dzieci i zwierząt.

Marka jest już w tej chwili znana na całym świecie, a jej produkty znajdują się obecnie także w rowerach uznawanych marek rowerowych. Marka XLC jest znana z wysoko jakościowych części i akcesoriów rowerowych za stosunkowo niską cenę. Z pomocą dużej sieci produkcyjnej i dystrybucyjnej marka może pochwalić się jednymi z najatrakcyjniejszych cen na rynku za swoje produkty i właśnie dzięki temu stała się liderem na rynku akcesoriów rowerowych.

Asortyment akcesoriów rowerowych marki nieustannie podąża za aktualnie panującymi trendami na rynku. Swoje rozwiązania i patenty technologiczne firma XLC opiera na sprawdzonych produktach czołowych producentów takich jak PRO od Shimano, Cateye, Sigma, a także wielu innych. Dzisiaj XLC jest międzynarodową marką i jest dostępna w ponad 40 krajach za pośrednictwem wybranych dealerów rowerowych. Portfolio marki XLC obejmuje części, odzież i akcesoria różnego typu.

xlc akcesoria dla rowerzystów
XLC accessories

Pracownicy XLC mówią o sobie jasno – „zabawa i wydajność to nasze motto”. Marka nie skupia się jedynie na jednym typie aktywności, ale stara się nadążać za wszystkimi i dla wszystkich. Niezależnie od tego, czy mowa o samotnych przygodach w lesie, dreszczyku prędkości na rowerze szosowym, czy po prostu rekreacji i spędzaniu wolnego czasu z dziećmi w parku. Marka ma wizję, dlatego stara się tworzyć odpowiednie części i akcesoria rowerowe na wysokim poziomie. Marka jako jedna z nielicznych koncentruje się na potrzebach i życzeniach całej społeczności rowerowej!

Ekipa marki XLC skupia wokół siebie pasjonatów jazdy na rowerze. Każdy pracownik posiada swój rower, na którym dojeżdża do pracy i o którego dba. Kiedy czas pracy dobiega końca, spotykają się oni poza miejscem pracy, aby integrować się ze sobą, wymieniać doświadczeniami i wymyślać coraz to nowe konstrukcje. Swoją pasją i zaangażowaniem zarażają innych rowerzystów na całym świecie.

Akcesoria rowerowe XLC

Spośród wszystkich rzeczy, jakie oferuje ta firma, warto wymienić najważniejsze akcesoria rowerowe XLC, które być może trafią także do Ciebie. Marka oferuje solidne zabezpieczenia rowerowe w postaci u-locków, linek, łańcuchów oraz zabezpieczeń składanych. Bardzo powszechnym i często spotykanym zapięciem jest funkcjonalna blokada tylnego koła XLC LO F01. Zabezpieczenie zamykane jest na zamek z kluczem. Zasada działania tego rodzaju zabezpieczenia polega na spięciu koła pomiędzy szprychami razem z ramą roweru. To genialne w swojej prostocie rozwiązanie wraz z solidnym wykonaniem uniemożliwia ucieczkę rowerem.

Zapięcie zabezpieczające na tylne koło
Blokada tylnego koła XLC LO F01

Ponadto marka posiada w swoim asortymencie niezbędne oświetlenie rowerowe i podręczne narzędzia takie jak, chociażby pompki, multiklucze, dętki czy błotniki rowerowe. Jeżeli podróżujesz z plecakiem, to marka może zaproponować swoje wyroby w postaci plecaków rowerowych. Jednym z takich produktów jest plecak BA S48 o pojemności osiemnastu litrów pozwalający na zabranie w podróż wielu niezbędnych przedmiotów i narzędzi. Przegrody o różnej wielkości pozwalają zachować porządek w plecaku. Paski kompresyjne pozwalają dowolnie modyfikować wielkość plecaka w zależności od tego, jak dużo rzeczy ze sobą wozimy. Plecak wyposażony jest w pełni regulowane szelki pozwalające na łatwą regulację i doskonałe dopasowanie. Na miasto doskonale sprawdzają się kosze rowerowe umożliwiające łatwy transport zakupów ze sklepu do domu.

plecak na rower marki xlc
Plecak XLC BA S48

Nie zabraknie także akcesoriów dla turystów, a w tym bagażników rowerowych o dużej ładowności oraz wodoodpornych i pojemnych sakw rowerowych o różnych pojemnościach. Bidony, dzwonki i lusterka to produkty, na które z całą pewnością warto rzucić okiem. Dla amatorów rekreacji ze swoimi pociechami XLC przygotowało serię przyczepek rowerowych dla dzieci lub kochanego czworonoga w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystkie produkty XLC są wykonane na bardzo wysokim poziomie i można być pewnym, że będą one służyć przez długie lata.

Części rowerowe marki XLC

Części do rowerów XLC zajmują wysoką pozycję, dlatego znajdziemy tutaj całą masę różnorodnego asortymentu. XLC produkuje zarówno te mniejsze części do rowerów takie jak mostki, sztyce – także te amortyzowane, siodełka, kierownice, pedały rowerowe, a także chwyty. Również te większe części rowerowe marki XLC mają tutaj swoje miejsce. W katalogu marki XLC możemy odszukać firmowe widelce rowerowe w różnych rozmiarach. Mamy także kompletne koła rowerowe szosowe i MTB, a także całą masę komponentów do kół takich jak zaciski kół, opony lub tarcze hamulcowe. Dobre jakościowo łańcuchy tej marki znane są na całym świecie i uważane za jedne z najsolidniejszych. Jak widać XLC sypie asami z rękawa i dzięki temu może się pochwalić ogromną ilością produktów w swoim asortymencie. Jeżeli znajdzie się taki produkt, którego tutaj brakuje, to marka z całą pewnością szybko uzupełni swoją ofertę o brakującą pozycję.

części marki xlc do roweru szosowego

Road bike parts

Na pochwałę zasługują przede wszystkim sztyce amortyzowane, które bardzo często możemy spotkać w fabrycznych rowerach. Najczęściej możemy natrafić na wsporniki siodła pracujące w systemie góra-dół. Sztyca XLC SP-S11 to model wzorowany na legendarnym wsporniku siodła NCX marki Suntour. Jej konstrukcja ma kształt i działa jak pantograf. Dzięki takiemu rozwiązaniu wspornik zdecydowanie lepiej wyłapuje wszelkie krzywizny na drodze, a sam ruch sztycy w tył jest dla naszego ciała zdecydowanie bardziej naturalna niż w przypadku sztyc wykonujących pracę pionową. Ta sztyca pozwala uniknąć bólu kręgosłupa wynikającego z dłuższej jazdy na rowerze podczas turystyki oraz będzie idealna dla osób starszych.
Warto zwrócić uwagę, ze wszystkie sztyce spod znaku XLC posiadają regulację wstępnego naprężenia sprężyny. Dla osób preferujących jazdę górską firma przygotowała także sztyce pneumatyczne posiadające manetkę do regulacji wysokości. Model XLC SP-T10 to wspornik pneumatyczno-olejowy przeznaczony do rowerów hardtail oraz full suspension z manetką, którą możemy zamontować na kierownicy i mieć do niej łatwy dostęp podczas jazdy.

amortyzowana sztyca do roweru full suspension
Sztyca amortyzowana XLC SP-T10

Dla osób chcących podwyższyć swoją kierownicę i zmianę pozycji na rowerze na bardziej wyprostowaną XLC przygotowało szeroką ofertę mostków, z których to model ST T14 jest jednym z najchętniej wybieranych egzemplarzy. Wspornik ten pozwala rowerzyście na zmianę pozycji kierownicy od zera do sześćdziesięciu stopni w górę oraz w dół. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierujący swoim rowerem może bez ograniczeń dostosowywać swoją pozycję na rowerze aż do uzyskania maksimum komfortu podczas jazdy.

Podsumowanie marki XLC

Marka XLC to wszechstronny producent mogący zadowolić nawet najbardziej wymagających rowerzystów. W jej ofercie znajdziemy wiele produktów z kategorii części rowerowych oraz akcesoriów. Bez wątpienia, z czym mamy do czynienia produkty tej matki zawsze wykonane są z wielką starannością, a jakość użytych materiałów i sposób ich wykonania pozwala na bezstresowe używanie ich przez bardzo długo.

https://www.facebook.com/xlcparts/

Udostępnij

O autorze

BestBikes to renomowana redakcja, która od 2019 roku dostarcza pasjonatom rowerów najświeższe informacje i fachowe porady na temat rowerów, części rowerowych, odzieży oraz akcesoriów rowerowych. Nasza misja to wspieranie i inspirowanie wszystkich miłośników dwóch kółek, niezależnie od ich doświadczenia czy poziomu zaawansowania.

Nasza redakcja składa się z zespołu doświadczonych rowerzystów, mechaników oraz entuzjastów, którzy nie tylko kochają rowery, ale także posiadają szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności. Dzięki temu, BestBikes dostarcza treści, które są nie tylko interesujące, ale przede wszystkim pomocne i rzetelne.

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.