Porady

Park Tool – przyjaciel każdego majsterkowicza

Park Tool – przyjaciel każdego majsterkowicza
Ten artykuł przeczytasz w: 5 minuty

Park Tool to amerykańska firma, która powstała w 1963 roku w Saint Paul w Minnesocie. Jej pierwszym produktem był profesjonalny stojak rowerowy, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie w branży rowerowej. Przedstawiciele marki szybko poszli za ciosem i opatentowali owy stojak, a firma Park Tool zyskała szacunek i uznanie w rowerowym światku. Od tego czasu marka prężnie się rozwija, a jej produkty są chętnie kupowane przez klientów z wielu różnych krajów. Obecnie Park Tool jest jednym z największych producentów narzędzi rowerowych na świecie. Ich produkty cechują się doskonałą jakością, a wiele z nich produkowanych jest ręcznie w celu uniknięcia jakichkolwiek błędów. Aby lepiej przybliżyć tę markę i jej ofertę, opiszę kilka produktów tej amerykańskiej firmy, które cieszą się największą popularnością i są najchętniej wybierane przez konsumentów.

Sprawdź również


Narzędzia Park Tool

Jeżeli nosisz się z zamiarem wyposażenia swojego serwisu albo domowego warsztatu, to narzędzia Park Tool będą dla Ciebie doskonałym wyborem. W ofercie tej firmy są praktycznie wszystkie przyrządy do serwisowania jednośladów od kluczy do konusów, przez szczypce i obcinaki do pancerzy i linek aż po “baty” do zdejmowania kaset. Są one produkowane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje ich długą żywotność. Dzięki temu narzędzia rowerowe Park Tool wielokrotnie pomogą Ci w konserwacji twojego roweru lub umożliwią Ci naprawę zarówno małych usterek, jak i dużych awarii. W ofercie marki znajdziemy nie tylko pojedyncze narzędzia, ale także całe skrzynki narzędziowe zawierające pełne komplety narzędzi niezbędnych do serwisowania jednośladów.

Takie zestawy świetnie sprawdzą się w profesjonalnych serwisach rowerowych, ale również u samodzielnych majsterkowiczów, dla których rower nie ma żadnych tajemnic. Niewątpliwą zaletą skrzyń narzędziowych tego producenta jest segregacja narzędzi – każde z nich ma swoje miejsce, dzięki czemu jeśli tylko będziemy po pracy odkładać je na swoje miejsce, nie będziemy musieli ich szukać, co znacznie przyspieszy naszą pracę. Narzędzia Park Tool są chętnie wybierane przez rowerzystów przez wzgląd na stosowane w nich technologie. Pewnie wiele osób zada sobie teraz pytanie, jakie technologie mogą być używane w narzędziach? Aby lepiej to zobrazować posłużę się przykładem.

Klucz dynamometryczny TW-5.2

Jednym z przykładów narzędzi z unikalnymi technologiami, znacznie ułatwiającymi pracę przy rowerach jest produkowany przez firmę Park Tool klucz dynamometryczny TW-5.2. Dzięki wygodnej rączce praca z nim jest komfortowa i przyjemna. Zastosowano w nim także technologię, która pozwala na regulację momentu obrotowego.

Klucz dynamometryczny Park Tool TW-5.2

Wyprodukowany przez firmę Park Tool klucz pozwoli nam na dokręcenie śruby z odpowiednią siłą, dzięki czemu unikniemy uszkodzenia gwintu. Jest to szczególnie użyteczne przy serwisowaniu części wykonanych z karbonu. Tego typu rozwiązania sprawiają, że naprawa roweru staje się przyjemnością i jest możliwa do wykonania w domowym zaciszu.

Stojak serwisowy Park Tool PCS-9.2

Kolejnym produktem, o którym należy wspomnieć jest stojak serwisowy Park Tool PCS-9.2. Jego konstrukcja jest składana, dzięki czemu nie będzie sprawiał żadnego problemu w czasie transportu. Wykonano go ze stalowych rurek, co gwarantuje wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, a malowanie proszkowe chroni stojak przed zarysowaniami.

park tool stojak serwisowy PCS 9.2

Bardzo istotną zaletą tego stojaka jest także wysokość regulowana w zakresie od 99 cm do 145 cm. W połączeniu z obrotowym ramieniem, które obraca się w zakresie 360°, daje nam to możliwość ustawienia roweru w pozycji, która będzie dla nas najdogodniejsza i zapewni nam łatwą, szybką i komfortową pracę przy naprawie lub konserwacji jednośladu. Stojak serwisowy PCS-9.2 to pozycja obowiązkowa dla każdego serwisu rowerowego i domowego warsztatu.

Pompka Park Tool PFP 8 – królowa pompowania

Ostatnim produktem, który chcę opisać jest pompka Park Tool PFP-8. Wyposażona została w mocną i uniwersalną głowicę, która pozwoli nam w prosty sposób napompować dętki z wentylami Dunlop, Schrader oraz Presta, a więc wszystkimi, najczęściej spotykanymi na rynku rowerowym zaworami. Stalowy cylinder gwarantuje nam niezawodność i wieloletnią eksploatację, a stabilna podstawa znacznie usprawnia pracę z pompką. Pompowanie odbywa się poprzez elastyczny, wysokociśnieniowy wężyk, ułatwiający proces napełniania dętek powietrzem. Pompka PFP-8 wyposażona jest także w precyzyjny i czytelny manometr, dzięki któremu w prosty sposób możemy kontrolować ciśnienie w oponach i wtłoczyć dokładnie taką ilość powietrza, jaka jest niezbędna do prawidłowego wypełnienia opony.

park tool pompka rowerowa

Park Tool – akcesoria dla każdego

Produkowane przez Park Tool akcesoria rowerowe sprawdzą się w rękach każdej osoby związanej z kolarstwem i posiadającej choćby podstawowe pojęcie o działaniu rowerów. Dzięki dużej precyzji wykonania, oraz wysokiej jakości używanych materiałów, narzędzia i akcesoria produkowane przez tę firmę są niezawodne i charakteryzują się długim czasem bezawaryjnej eksploatacji. Firma Park Tool to dobry wybór niezależnie od tego, czy prowadzisz profesjonalny serwis rowerowy, czy jesteś samodzielnym majsterkowiczem, który zajmuje się wyłącznie własnym jednośladem. Wysokiej jakości narzędzia znacznie przyspieszają pracę przy rowerze i pozwalają uniknąć stresu i frustracji związanych z serwisowaniem jednośladu przy użyciu zawodnych, tanich przyrządów, które niejednokrotnie dosłownie rozlatują się w rękach.

Udostępnij

O autorze

BestBikes to renomowana redakcja, która od 2019 roku dostarcza pasjonatom rowerów najświeższe informacje i fachowe porady na temat rowerów, części rowerowych, odzieży oraz akcesoriów rowerowych. Nasza misja to wspieranie i inspirowanie wszystkich miłośników dwóch kółek, niezależnie od ich doświadczenia czy poziomu zaawansowania.

Nasza redakcja składa się z zespołu doświadczonych rowerzystów, mechaników oraz entuzjastów, którzy nie tylko kochają rowery, ale także posiadają szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności. Dzięki temu, BestBikes dostarcza treści, które są nie tylko interesujące, ale przede wszystkim pomocne i rzetelne.