Akcesoria rowerowePorady

3 akcesoria do trenażera rowerowego, które warto mieć

3 akcesoria do trenażera rowerowego, które warto mieć
Ten artykuł przeczytasz w: 5 minuty

Dobry trenażer rowerowy to idealny kompan na zimowe wieczory dla każdego szanującego się amatora jednośladowej aktywności. Ciężko znosić zimę bez możliwości pokręcenia, a tak, jeśli mamy już trenażer to możemy sobie swobodnie przenieść sezon w wygodne miejsce. Doskonale też można się do niego przygotować.

Odpowiednie aplikacje, w tym te najbardziej zaawansowane pozwalają przenieść się na intensywny podjazd czy ciekawą trasę bez ruszania się z domu. Więc nawet jak za oknem fatalna pogoda – śnieg, chlapa, błoto, ponure niebo z ołowianymi chmurami, lub wszystko jednocześnie, nie stanowi to problemu. Muzyka, strój, wskakujemy na trenażer i mamy radość gwarantowaną.

Sprawdź również


Jeśli lubimy tę aktywność, trenażer będzie naszym naturalnym przedłużeniem. Jeśli jednak to nasz pierwszy sezon z tym urządzeniem, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do trenażera. Pozwolą korzystać z tego sprzętu dłużej i wygodniej, a także mniej uciążliwie dla ewentualnych sąsiadów czy naszego otoczenia. Oto trzy pomysły, z których nigdy nie rezygnujemy.

opony do trenażera rowerowego

Opony – akcesoria do trenażera, których potrzebujemy

Obok całej maści elektroniki, o której można napisać oddzielny artykuł, podstawą wygodnego korzystania z trenażera są opony. Zazwyczaj nie przykładamy do nich wielkiej wagi, ponieważ wydaje się nam, że jest to wysiłek niewart wielkiego zachodu. Tymczasem odpowiednie ogumienie znacznie poprawia trakcję podczas specyficznej aktywności na trenażerze. Przede wszystkim, jest cichsza od swojego drogowego odpowiednika i wytrzymuje wyższe temperatury powstające podczas pracy z rolkami oporowymi. Jest to stosunkowo niedrogie akcesorium, z którego możemy swobodnie korzystać. Oto kilka modeli, na które zwracamy Waszą uwagę:

Podstawka pod koło roweru przy trenażerze

Podstawki – akcesoria do trenażera ale pod trenażer

Oszczędzaj podłoże i sąsiadów – podstawki pod trenażery są genialnym sposobem, aby łączyć i jedno i drugie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji absorbują one drgania powstające podczas pracy urządzenia i pozwalają zachować stabilność urządzenia i nie stracić uśmiechających sąsiadów, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku. Jeśli połączymy podstawkę z matą wygłuszającą, znacznie podniesiemy komfort dźwiękowy. Z drugiej strony ruch urządzenia nie zagrozi powierzchni na której stoi – a podczas gwałtownych ruchów nie zawsze da się uniknąć drobnych przesunięć. Mamy kilka typów, oto one:

  • Elite Su Sta – 115 zł za podstawkę pod przednie koło może wydawać się sporą kwotą ale daje świetną stabilizację i wyciszenie;
  • Elite Sterzo – 155 zł; regulowany model od producenta renomowanych trenażerów; model Sterzo Smart jest dwukrotnie droższy (ponad 310 zł) ale jest to sprzęt współpracujący w pełni z aplikacją Zwift
  • Rocker Plate Saris MP1 Nfinity – 5000 zł; absolutny Roll’s Royce wśród urządzeń do trenażerów; jest to całkowicie autonomiczna platforma pod trenażer, współpracująca z nim tak, aby symulować przechyły i angażować więcej mięśni; dla zaawansowanych sportowców – obowiązkowy;
  • Elite Block Gel – 100 zł; typowa, prosta podkładka pod przednie koło, która sprawdzi się z każdym dobrym trenażerem i wspomaga pracę przedniego koła;
osłona przeciwpotowa na trenażer

Osłona przeciwpotowa – remedium na małe problemy

Niech pierwszy rzuci bidonem ten, kto się nie poci. Trenażer w zamkniętym pomieszczeniu, z umiarkowaną wentylacją i pracujące ciało – gwarantowany sposób na zalanie się potem nawet przy użyciu najintensywniejszego antyperspirantu. A tu producenci wyszli do nas z antidotum – oto malutka rzecz, która bardzo cieszy: osłona przeciwpotowa. Montujemy ją na kierownicy i do rurki pod siodełko. Wchłania wszystko to, co z nas spada, a potem możemy to swobodnie uprać i ponownie korzystać. Pamiętajmy że pot to sól, a sól to nie jest ulubiony minerał dla mechanizmów rowerowych, a dla podłogi tym bardziej. Możemy sobie oszczędzić przykrych konsekwencji i zapewnić odpowiedni poziom higieny. Dobre modele:

  • Saris 9074T, 115 zł (w zestawie etui na telefon);
  • Elite Protec Plus, 105 zł – mała, genialna, świetnie chroni przed korozją;

Drobnostki, które zmieniają całość – akcesoria do trenażera naszymi kumplami

Dobrze „ogarnięta” przestrzeń wokół i pod trenażerem pozwala na korzystanie z jego pracy w sposób likwidujący wszelkie niedogodności. Z jednej strony, może odbywać się ciszej i mniej uciążliwie ze względu na hałas, z drugiej możemy zapewnić sobie komfort, higienę i bezpieczeństwo. To wszystko nieco izoluje naszą pasję od przykrych konsekwencji i ewentualności, których nie zawsze możemy przewidzieć. Mądrze dobrany ekwipunek uczyni nasze treningi na trenażerach jeszcze lepszymi.

Udostępnij

O autorze

BestBikes to renomowana redakcja, która od 2019 roku dostarcza pasjonatom rowerów najświeższe informacje i fachowe porady na temat rowerów, części rowerowych, odzieży oraz akcesoriów rowerowych. Nasza misja to wspieranie i inspirowanie wszystkich miłośników dwóch kółek, niezależnie od ich doświadczenia czy poziomu zaawansowania.

Nasza redakcja składa się z zespołu doświadczonych rowerzystów, mechaników oraz entuzjastów, którzy nie tylko kochają rowery, ale także posiadają szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności. Dzięki temu, BestBikes dostarcza treści, które są nie tylko interesujące, ale przede wszystkim pomocne i rzetelne.