Odzież rowerowa

Chusta wielofunkcyjna dla aktywnych przez cały rok

Chusta wielofunkcyjna dla aktywnych przez cały rok

Jak my lubimy takie wynalazki jak chusta wielofunkcyjna! Ktoś pomyślał, że warto połączyć funkcjonalność komina ze sportowym zacięciem i powstał element, który w każdym stroju zadziała idealnie. Może bowiem funkcjonować jako komin, częściowo maska osłaniająca np. usta i brodę, zapobiegająca przedostawaniu się zimnego powietrza do szyi i karku. Podciągamy wyżej i mamy prawie kominiarkę, chroniącą uszy przed zimnem.

Niektórzy używają jej jako opaski na głowę, a nawet wyciągając jeden z końców jako namiastkę czapki. Tak czy owak, chusta wielofunkcyjna to prostota i elegancja, której nie możemy odmówić sobie jesienią na rowerze czy zimą podczas biegania. Każdy może używać jej na swój sposób, łączyć z różnymi elementami stroju sportowego i zawsze spełni ona swoją podstawową rolę – doskonale ochroni nas przed zimnem.

Chusta wielofunkcyjna – komin w wersji 2.0

Bandama, czapka, szalik, opaska? Wszystko to może spełniać chusta wielofunkcyjna. Wciela się w każdą z ról niczym Robert De Niro, poświęcając się w całości temu, czym ma być. Zalet tego niepozornego ubranka jest mnóstwo i gorąco zachęcamy by korzystać z jego dobrodziejstw. Wymieniając tylko podstawowe zalety, warto zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj wykonane są z materiału obojętnego dla skóry – nie powodują podrażnień i uczuleń. Tworzone są w technologii bezszwowej co oznacza, że materiał nie będzie nas drażnić.

Kolejne zalety? Na przykładzie tego, jak tworzone są świetne chusty wielofunkcyjne firmy Buff – tworzone w stu procentach z materiałów pochodzących z recyklingu, między innymi z poduszek powietrznych i butelek. Brawo, przecież my sportowcy jesteśmy najbliżej natury! Materiał z którego uszyto chusty jest rozciągliwy w cztery strony. Możemy go dowolnie gnieść, skręcać, zwielokrotniać jego powierzchnię czy zwijać – wszystko dla zapewnienia nam termicznego komfortu, dodatkowo w formie która najbardziej nam będzie pasować w danej chwili. Wielość zastosowań pozwala jednocześnie na takie dostosowanie chusty aby elastycznie reagować na zaistniałe zmiany temperatury.

Chusta wielofunkcyjna dla każdego

Można powiedzieć, że to tylko długa, elastyczna rurka z materiału i nie będzie tu żadnej obelgi pod adresem tego, czym jest chusta wielofunkcyjna. Ta prostota ułatwia jej stosowanie. Zimno Ci w ręce? Rozciągnij i włóż ręce do środka. Chcesz mieć bandanę? Złóż na pół i załóż na szyję. A może opaska na głowę? Nic prostszego. Jest za gorąco? Pozostaw luźną. A jeśli Ci niepotrzebna, ściśnij, zwiń i wsadź w dowolną kieszeń bo jest leciutka i nie sprawi Ci żadnego problemu, a przydać może się zawsze.

Chusty wielofunkcyjne – dla wszystkich

Firma Buff jest obecnie jednym z najlepszych producentów tego asortymentu na rozległym i trudnym rynku. Sprawdzona, skuteczna, świetnie się nosi, ma sporo elementów odblaskowych więc zwiększa nasze bezpieczeństwo, rozciąga się i jest banalnie prosta w użyciu i czyszczeniu. Oto kilka ciekawych modeli:

  • Buff Dryflx, cena około 100zł; jeden z podstawowych modeli w gamie Buff; chusta wielofunkcyjna z oddychającej mieszanki materiałów, w dużej części pochodzących z recyklingu; elementy odblaskowe, uniwersalny rozmiar, certyfikowana; świetnie oddycha przy dużych różnicach temperatur i daje się dowolnie kształtować
  • Buff Merino Heavyweight, cena obecnie około 170zł; komin wykonany w stu procentach z wełny merino, przeznaczony głównie na okres zimowy z racji świetnego odprowadzania ciepła i ochrony przed zimnem
  • Buff Original Giewont, 80zł; seria Buff Original to doskonałe przykłady tego jak można pomysłowo zrobić prosty, świetny produkt; wybraliśmy akurat model Giewont z racji grafiki z tym tatrzańskim szczytem – można wybrać zresztą inne, równie ciekawe wzory; świetna, lekka, oddychająca chusta wielofunkcyjna w formie wydłużonego komina – na każdą chłodniejszą aurę, aż do tych wyjątkowo zimnych
  • Buff ThermoNet, 110zł; seria ThermoNet to chusta wielofunkcyjna z cienkiego materiału o wysokiej rozciągliwości, o wysokim stopniu ochrony, świetnego na zimne i wilgotne dni i intensywny sport – doskonale odprowadza wilgoć, chroni przed zimnem

Ubrania tego typu to także świetny pomysł na ochronę dzieci przed zimnem. Przy aktywności ruchowej dziecka znacznie lepszy niż tradycyjny szalik, który miałby tendencję do rozwiązywania się – chusta wielofunkcyjna dla dzieci to doskonałe remedium na kłopoty z przeziębieniami czy przewianiem. Możemy połączyć ją z dobrą termiczną czapką i mamy pewność, że nasz brzdąc, niezależnie od stopnia rozbrykania będzie chroniony przed zimnem a nas – przed wydatkami na leki.

Chusty wielofunkcyjne dla podróżników

Chusta wielofunkcyjna – myśliwiec wielozadaniowy na szyi i nie tylko

Termika naszej czaszki, pozbawionej osłony tłuszczu i mięśni, która tak ochoczo obrasta inne nasze tkanki i rejony ciała, jest kłopotliwa. Mamy tu mózg, który ochoczo zużywa masę energii. Mamy też mało mięśni, więc rozgrzanie głowy powoduje bardzo szybką utratę tej temperatury. Należy za wszelką cenę spowalniać ten proces – właśnie dlatego morsujący wchodzą w wodę w czapkach: nie dlatego bynajmniej, że woda jest zimna. Zatem, jeśli myślimy poważnie o ochronie głowy i szyi, a jednocześnie chcemy zachować maksymalną swobodę ruchu, chusta wielofunkcyjna będzie dla nas idealnym, mądrym i ciepłym wyborem.

Sprawdź również nasz inny wpis > „Wsiądź na rower jesienią

Udostępnij