Części rowerowe

Koła DT Swiss zaniosą Cię wszędzie.

Koła DT Swiss zaniosą Cię wszędzie.

DT Swiss to szwajcarska firma o globalnym zasięgu. Firma została założona w 1994 roku przez Marco Zingga, Franka Böckmanna i Maurizio D’Alberto. DT Swiss Group specjalizuje się w nierdzewnych szprychach aksamitnych , gdzie jest jednym z liderów rynku światowego. Przez wieloletnie  doświadczenie z kuciem na zimno firma co roku sprzedaje miliony najwyższej klasy szprych na całym świecie.  Ponadto DT Swiss produkuje również kilka innych komponentów, takich jak piasty, obręcz, systemy mocowania, amortyzatory, widelce amortyzujące i kompletne zestawy kół. Koła DT Swiss to jedne z najbardziej cenionych kół rowerowych na świecie. Firma zatrudnia około 300 osób i poza główną siedzibą w Bienne ma swoje oddziały produkcyjne w U.S.A, na Tajwanie oraz w Polsce.

Koła DT Swiss

Przeszukując ofertę DT SWISS mamy do wyboru sporą grupę kół  MTB oraz szosowych. Znajdziemy koła przeznaczone zarówno pod hamulce tarczowe „DT SWISS DISC” jak i pod tradycyjne V-Breaki. Jeśli mowa o obręczach większość felg DT SWISS jest przeznaczona pod system „TUBELES”

W skład grupy MTB wchodzą koła przeznaczone do rowerów:

 • CROSS COUNTRY – na leśne wzgórza koła z serii XRC dla zawodowców, XR czy X  jako podstawowy model i znane „XRC 1200 SPLINE” czy „X 1700 SPLINE”
 • ALL MOUNTAIN – w górskie plenery mamy serię wyczynową XMC oraz M i wytrzymałe koła „XMC 1200 SPLINE” , „XM 1501 SPLINE” oraz „M1700 SPLINE”
 • ENDURO – to seria EXC i seria F i główny model dla bardziej doświadczonych to „EXC 1200 SPLINE”.
 • FREE RIDE/DOWNHILL – czyli szerokie koła BR (BIG RIDE) „BR 2250 CLASIC”
koła enduro do roweru marki dtswiss
Koła DT Swiss EX 1501 Spline One 30

Dla pasjonatów rowerów szosowych DT SWISS ma do zaoferowania koła typu:

 • AERO – dla wyczynowych kolarzy i triathlonistów aerodynamiczne koła przeznaczone do osiągania bardzo dużych prędkości  oznaczone symbolem ARC jak model „ARC 1100 DISCUT”
 • PERFORMANCE – koła szosowe dla amatorskich, jak i zawodowych kolarzy uwielbiających górskie trasy . Tu znajdziemy karbonowe 60 mm stożki „PRC 1100 DICUT” czy „PRC 1400 SPLINE” i odpowiedniki z aluminiową  niższą obręczą „PR 1400 DISCUT” lub „PR 1600 SPLINE”
 • ENDURANCE – dla wszystkich którzy uwielbiają długie trasy koła szosowe z serii ERC, ER i E . Tu najbardziej znane carbonowe „ERC 1100 DIscut” czy „ERC 1400 SPlINE” lub aluminiowe ER „1600 SPLINE”
 • GRAWEL – dla miłośników bardziej przełajowej jazdy koła z serii GRC, GR oraz G i tu „GRC 1400 SPLINE”, „GR 1600 SPLINE” i „G 1800 SPLINE”
koło do roweru szosowego marki dtswiss
Koło szosowe DT Swiss ARC 1100 Dicut 80

Komponenty DT Swiss

Firma DT SWISS poza gotowymi zestawami kół ma w ofercie obręcze, piasty i szprychy, z których słynie i tu jako ciekawostkę przedstawiamy kilka z nich:

Szprychy

 • DT AERO COMP –  środkowa część tej szprychy jest przecinana przez kucie na zimno. Dzięki temu jest lżejsza i mocniejsza. W dalszym procesie jest ona ostrzona w celu optymalizacji właściwości aerodynamicznych przy jednoczesnym zwiększeniu wytrzymałości materiału. DT Aero Comp gwarantuje zrównoważony stosunek sztywności, aerodynamiki i trwałości.
 • DT AEROLITE – to najlżejsze płaskie szprychy w gamie szprych DT Swiss o doskonałych właściwościach aerodynamicznych i bardzo wysokiej stabilności. Środkowy element jest najpierw redukowany i cieniowany do lekkiego 1,5 mm podczas procesu kucia na zimno, a następnie jest ostrzony. Ten proces ponownie zwiększa wytrzymałość materiału i generuje płaski kształt. Ta szprycha pasuje do piast ze standardowymi otworami na szprychy.
 • DT ALPINE – rowery elektryczne są popularne, a szprycha DT Alpine jest idealnym partnerem dla solidnego koła. Najważniejsza jest stabilność. Z tego powodu zastosowano szprychę 2,34 mm. Podczas procesu kucia na zimno średnica gwintu jest zmniejszana do standardu 2 mm, co umożliwia niewielkie zmniejszenie ciężaru o 5 g. Wysoka jakość materiału i perfekcyjne wykonanie sprawiają, że szprycha jest niezawodna i trwała.
 • DT ALPINE III – to szprycha o najniższej wadze pod względem stabilności. Odbywa się to poprzez złożony proces produkcji. Począwszy od szprychy 2,34 mm, średnica zmniejsza się przy gwincie do 2 mm i do 1,8 mm w środkowej części podczas procesu kucia na zimno. Pozwala to na zmniejszenie masy o 173 g w porównaniu do szprych o stałej średnicy. Pomimo lekkiego środkowego elementu, DT Alpine III jest bardzo trwały i doskonale nadaje się do dużych obciążeń występujących w e-rowerze o wysokiej wydajności lub w kołach tandemowych.
dt swiss producent kół do rowerów mtb
 • DT REVOLUTION – pod względem masy DT Revolution to najlżejsze okrągłe szprychy w gamie szprych DT SWISS! Średnica sekcji środkowej zmniejsza się do 1,5 mm podczas procesu kucia na zimno. Ta smukła część środkowa pozwala zaoszczędzić 161 g wagi w porównaniu do szprych o stałej średnicy. Jego zastosowanie jest bardzo uniwersalne ze względu na idealny stosunek stabilności do niskiej wagi. DT Revolution to niezawodny partner dla każdego, kto szuka lekkiego koła w klasycznym stylu.
 • DT COMPETITION -jest to jedna z najbardziej wszechstronnych szprych w ofercie szprych DT Swiss. DT Competition czerpie swoją szczególną siłę z kucia na zimno. Dzięki temu jest nie tylko wyjątkowo trwały, ale dzięki cieńszej środkowej części jest o 48 g lżejszy niż szprycha o stałej średnicy 1,8 mm. Zrównoważony stosunek wytrzymałości do masy jego 2,0-milimetrowego odpowiednika pozwala na szeroki zakres zastosowań, od kół szosowych po superlekkie koła Enduro.
 • DT COMPETION RACE – to podwójnie cieniowana szprycha klasyczna. Jest następcą już lekkiego poprzednika DT Competion. Niezwykle cienka środkowa część pozwala zaoszczędzić ponad 1 gram na szprychę w porównaniu z klasyczną wersją przy niemal równej sztywności i trwałości.
 • DT CHAMPION – szeroki zakres zastosowań: w wersji 1,8 mm DT Champion błyszczy w ruchu drogowym lub lekkim terenie. Opcja 2,0 mm obejmuje całe spektrum, od niezawodnych kół szosowych po koła MTB. Wreszcie 2,34 mm DT Champion jest doskonale dostosowany do dużych obciążeń występujących w wysokowydajnych rowerach elektrycznych i kołach tandemowych.
logo marki dt swiss

Udostępnij