PoradySprzęt

Kurtki trekkingowe dla podróżników i zdobywców

Kurtki trekkingowe dla podróżników i zdobywców

Hej zdobywco, czy myślałeś już o jakiejś wyprawie w jesienno – zimowym anturażu? Czy nie przeraża Cię zimno, wiatr i krótki dzień? Oczywiście że nie! Ale na razie, zajrzyj do szafy – może któryś z twoich strojów wymaga wymiany? A może chcesz uzupełnić swój zestaw o coś kompletnego? Dziś propozycja dla Ciebie to kurtka trekkingowa – przyda się w okresie przejściowym, także na chłodniejsze dni lata czy późnej wiosny, kiedy powietrze ze swoimi chłodnymi zakusami bywa bardzo zdradliwe.

Sprawdź również


Kurtka trekkingowa świetnie sprawdzi się w jesiennych wyprawach z plecakiem, kiedy inni już odliczają dni do wiosny. W zimowych wędrówkach po połoninach będzie wręcz nieodzowna. Doskonały to strój i dziś chcemy, byś zobaczył, jak doskonale może wyglądać nadchodzący sezon.

damska kurtka trekkingowa w podróży

Kurtka trekkingowa – technologiczny poligon

W dzisiejszych strojach dzieje się naprawdę wiele. Niepozorna kurtka trekkingowa kryje w sobie ogromne doświadczenie, wiele innowacyjnych rozwiązań i wszystko to w służbie naszego komfortu, higieny i wygody. Częste są konstrukcje wielowarstwowe gdzie klasyczna membrana tworzy udane małżeństwo z Gore-Texem czy innym patentem (najczęściej firmowym) dającym poczucie termicznego komfortu. Z jednej strony zapewnia to wodoszczelność i wiatroodporność, a więc cechy nieodzowne przy intensywnym trekkingu. Z drugiej – oddychalność i swobodę ruchu. Mamy więc strój kompletny – z jednej strony chroni przed zimnem, wodą i wiatrem, z drugiej zapewnia mobilność, pojemność (zazwyczaj sporo tu kieszeni i przydatnych schowków) i termoaktywną swobodę. Nie pocimy się, więc nic nas nie ociera i nie mamy uczucia dojmującego chłodu. Idealny strój na wędrówkę.

męska kurtka z membraną
podróżnik ubrany w kurtkę turystyczną

Zimowa kurtka – trekkingowa konieczność

W zimie zdecydowanie mniej osób na szlakach. Trudności są relatywnie większe, chłód potęgowany jest przez wiatr, a krótki dzień zmusza do mądrego planowania trasy. Ludzie chodzą w góry i na szlaki piesze – dlatego że nie ma złej pogody, są tylko złe stroje. Zimowa kurtka trekkingowa to wyrafinowany strój, o szerokim wachlarzu możliwości. Co możemy polecić? Sprawdźcie:

kurtka trekkingowa viking trek pro czarna

Viking Trek Pro | 410 zł

Trek Pro świetnie sprawdzi się w zaawansowanym trekkingu – ma świetny krój, wydłużony tył, bezszwowe wnętrze, regulowany kaptur, wysokie zapięcie, podklejone połączenia i zamki gwarantują wodoszczelność, a mądrze poprowadzona wentylacja gwarantuje świetną cyrkulację.

kurtka puchowa viking aspen czarna

Viking Aspen | 330 zł

Viking Aspen to puchowa kurtka trekkingowa, która jest świetnie pomyślana i wykonana. Puch zgrzewany w komorach nie wydostaje się i nie przemieszcza, a całość jest rewelacyjnie lekka, łatwa do przenoszenia i założenia.

kurtka trekkingowa damska viking becky pro

Viking Becky PRO | 290 zł

Viking Becky PRO to typowa damska kurtka trekkingowa – centralny korpus to połączenie puchowej konstrukcji i poliamidu z warstwą oddychającą, rękawy są z poliamidów. Kurtka ta pochodzi w całości z materiałów z recyklingu

kurtka trekkingowa viking bart pro

Viking Bart PRO | 290 zł

Kurtka trekkingowa Viking Bart PRO – centralny korpus to połączenie puchowej konstrukcji i poliamidu z warstwą oddychającą, rękawy są z poliamidów. Kurtka ta pochodzi w całości z materiałów z recyklingu

kurtka membranowa viking maroni

Viking Maroni | 200 zł

Ponadczasowy, świetny, klasyczny krój z membraną; na zewnątrz – doskonały softshell z poliestru, w środku – mikropolar. Wysoka oddychalność i świetna wodoszczelność (1000 mm). Kapitalna na chłód, ale dająca się jednocześnie założyć na wieczorne wyjście do ogniska.

Wędruj mądrze, ubierz się mądrze

Kurtka trekkingowa nie zastąpi nam zdrowego rozsądku i rozwagi na szlaku, ale znacząco niweluje błędy w ubraniu, jakie możemy popełnić. Aby minimalizować takie błędy, pamiętajmy że ta termoaktywna, zaawansowana zbroja zadziała w pełni skutecznie, jeśli zastosujemy warstwę pośrednią z podobnego materiału i bieliznę termoaktywną bądź termiczną. W połączeniu ze spodniami, obuwiem i dodatkami (chusty, kominy, rękawice, czapki) tworzymy dla siebie komfortową przestrzeń gwarantującą swobodne uprawianie aktywności nawet w trudnych zimowych warunkach. Co więcej, odpowiedni strój to lepsze przygotowanie na nagłe zmiany pogody, o które w zimie nietrudno.

kurtki trekkingowe najlepszej jakości

Trekking zimą – kurtka trekkingowa na straży zdrowia

Sezon zimowy za pasem – w porę uzupełnij więc braki w garderobie, a nie będziesz później żałować. Taka inwestycja daje Ci swobodę ruchu, zachowa ciepło i komfort nawet, wtedy gdy zaskoczy Cię ulewa czy śnieżyca. Dobrze dopasowana, wyposażona w wiele schowków i kieszeni, wielowarstwowa kurtka trekkingowa to doskonały strój na zimową eskapadę. Narty biegowe, a może wędrówka po górach – nie pozwól, by kompromis zaskoczył Cię brakami w najmniej odpowiednim momencie. Bądź mądry zawczasu – a potem ciesz się urokami zimy w pełni. Tego Ci życzymy.

Udostępnij