Akcesoria rowerowe

Kubki termiczne na szerokie wyprawy

Kubki termiczne na szerokie wyprawy

Czy wiecie jaki towar jest na drugim miejscu na świecie pod kątem handlu? Pierwsza jest ropa naftowa która nas jako sportowców interesuje mniej. A drugi – to kawa. Kawa, której roczne obroty na światowym rynku to ponad sto miliardów dolarów. Kawa, która pobudza, zawiera antyoksydanty, wydłuża życie i jest nieoceniona w codziennej walce z nudą, ospałością, depresją (tak!), i sprzyja rozmowom, jest skarbem naszych czasów. Nie powiecie nam, że przy długiej wyprawie nie marzycie o łyczku gorącej kawy. Jak sobie to zapewnić? Ano, najlepszy do tego będzie kubek termiczny.

Butelki i kubki termiczne – na kawę i nie tylko

Dobry kubek termiczny to proste urządzenie bez wielkiej filozofii, ale z wielkim wnętrzem. Tak można powiedzieć najkrócej. Banalny w swej prostocie, szczelny kubek termiczny pozwala nam wlać do środka wszystko co zapragniemy by było gorące przez dłuższy czas i cieszyć się ciepłem zawsze wtedy gdy tego potrzebujemy. Zresztą, także zimne znajdą tam miejsce – nowoczesne kubki termiczne utrzymują chłód dwa razy dłużej niż ciepło.

Butelka termiczny dla podróżników

Korzyść z posiadania ciepłego napoju przez pięć czy sześć godzin jest nieoceniona w podróży. Możemy zrobić sobie mały zestaw z dobrym termosem i do pociągu na długą podróż – jak znalazł. Możemy wziąć kubek termiczny na kawę do samochodu – i przez najbliższe kilka godzin cieszyć się ciepłym napojem nawet wtedy gdy za oknem aura będzie znacząco słaba. Możemy używać go w biurze, gdy nawał pracy skutecznie zatrzymuje nas z dala od ruchu i uniemożliwia swobodne poruszanie się. Możemy w końcu traktować dobry kubek termiczny jako naczynie zupełnie codziennego użytku, gotowe nieść nam pomoc zawsze wtedy gdy tego potrzebujemy.

Sekret tkwi w prostej technologii – izolacji próżniowej stali lub aluminium. Dwuwarstwowa konstrukcja pozwala na to, by naczynie oddawało ciepło znacznie wolniej i mniej intensywnie niż w wypadku klasycznych naczyń wykonanych z ceramiki. Dodatkowo, kubki termiczne możemy wyposażyć w wieczka spełniające rolę dozownika, zabezpieczające przed ochlapaniem, wylaniem czy zabrudzeniem. Wielu producentów położyło tu dość duży nacisk na rozwój i uczynienie tego prostego naczynia wielofunkcyjnym narzędziem, które zdecydowanie wykracza poza definicję „kubek termiczny”. Ze słomką i zimnym napojem w środku jesteśmy władcami plaży. Z gorącą kawą po irlandzku niestraszny nam mróz na stoku. Z herbatą z miodem i cytryną możemy powalczyć z każdą nawet najtrudniejszą pogodą.

Kubki termiczne zbliżają do siebie ludzi

Dobry kubek termiczny – kumpel na każdą sprawę i wyprawę

Ze swoją pojemnością około 300ml doskonale nada się do podręcznego bagażu, o ile wykonanie uwzględnia szczelne zamknięcie (a tak jest w sporej części asortymentu na rynku). Świetnie sprawdzi się na kempingu, na rybach, w górach, na stokach narciarskich i podczas zimowego wędrowania. Co nam oferuje rynek? Oferta jest przebogata – producenci ścigają się, by dać nam kubek termiczny dopasowany do naszych potrzeb. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym modelom.

  • Kambukka Etna, 120zł, 300ml; jeden z najlepiej wykonanych kubków termicznych na rynku; stosunkowo drogi jak na tak proste urządzenie, ale odwdzięcza się świetną nakrętką 3w1, rewelacyjną szczelnością i kilkoma drobiazgami jak blokadą nakrętki czy silikonową podstawą
  • Kambukka Olympus, 95zł, 500ml; półlitrowy Olympus to świetne rozwiązanie dla każdego turysty i jeden z najfajniejszych kubków na rynku; dość duża pojemność zbliża go pojemnościami do termosów, a utrzymywanie ciepła nawet do 10 godzin potrafi przewyższać je możliwościami; modny kształt, świetne zamknięcie. Polecamy!
  • Camelbak Tumbler, 100zł, 600ml; należący do serii Horizon Tumbler to kubek termiczny utrzymujący ciepło do 7 godzin; stosunkowo duży i wygodny, dobrze wykonany, malowany proszkowo i dostosowany do mycia w zmywarce
  • 360 Degrees Beer Cozy, 53zł, 375ml; obok kapitalnych produktów Kambukka i Camelbaka, można zwrócić uwagę także na tego producenta; kubek utrzyma temperaturę dość długo i choć przeznaczony jest dla… piwa, to generalnie spisze się jako typowy kubek termiczny
  • Camelbak Eddy+ Kids, 112zł, 350ml; jak fajnie – ktoś pomyślał o dzieciach!; jeśli chcemy uzbroić naszych milusińskich w odpowiedni kubek termiczny, Camelback Eddy+ to genialny pomysł; nakrętka ma szeroki, bardzo wygodny uchwyt, zapewnia utrzymanie ciepła aż do 10 godzin i można go swobodnie myć w zmywarkach; świetna kolorystyka i ciekawa forma na pewno spodoba się naszym mniejszym turystom
Kubek termiczny przystosowany na wyprawy

Kubek termiczny – bierz, używaj, nie porzucaj

W prostocie tkwi siła elegancji i funkcjonalności. Trudno się z tym w tym wypadku nie zgodzić. Kubki termiczne są doskonałym przykładem jak zrobić dobre, trwałe i przyjazne naczynie, które będzie doskonałą inwestycją na długi czas. Świetne w formie, przyjazne dla użytkownika, utrzymujące ciepło, pozwalające czuć się komfortowo i zapewnić sobie termiczną przyjemność gdy tego potrzebujemy, jest to idealny naczynie dla ludzi aktywnych. Wielość wzorów i form pozwala dopasować je także pod kątem własnej estetyki i potrzeb. Mamy w czym wybierać – zatem aura już nam niestraszna.

Udostępnij