Akcesoria rowerowe

Kask dziecięcy Uvex – wybierz bezpieczeństwo.

Kask dziecięcy Uvex – wybierz bezpieczeństwo.

Kask dziecięcy Uvex to absolutny “must have” dla małego kolarza. Dobra ochrona głowy jest najważniejszym elementem w wyposażeniu każdego rowerzysty. Jazda na rowerze, choć niewątpliwie przyjemna i dająca wiele satysfakcji, wiąże się też z różnego typu zagrożeniami, na które warto się przygotować. Profesjonalni kolarze ubierają kask, nawet kiedy wybierają się na krótkie, rekreacyjne przejażdżki. Powinien to być nawyk każdego rowerzysty. Tym bardziej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka. Małe dzieci nie są jeszcze świadome zagrożeń wiążących się z jazdą na rowerze. Znacznie trudniej skupić im uwagę niż nam, a jadąc na rowerze, często rozglądają się na wszystkie strony, zamiast patrzeć na drogę, przez co nietrudno o wypadek. Upadek z roweru w najlepszym przypadku może skończyć się zadrapaniami lub obiciami. Jednak w razie uderzenia nieosłoniętą głową może dojść do groźnego urazu czaszki, co jest bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia, szczególnie dziecka, którego ciało jest znacznie delikatniejsze od naszego. Właśnie dlatego wyposażenie naszej pociechy w kask jest tak ważne. Doskonale sprawdzi się tu kask marki Uvex. Dlaczego warto zainwestować w kask tego producenta? O tym w dalszej części artykułu.

Uvex kask dziecięcy – bezpieczeństwo i nowoczesność

Każdy produkowany przez markę Uvex kask dziecięcy jest zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby małej pociechy. Spełniają również normy bezpieczeństwa EN 1078 / TÜV GS / CE, a to jedno z podstawowych kryteriów, na które należy zwracać uwagę przy wyborze kasku. Zacznijmy jednak od tego, co dla dzieci jest bardzo istotne, a więc wyglądu. Każdy dziecięcy kask Uvex ozdobiony jest ciekawą grafiką, która na pewno spodoba się małemu kolarzowi. Są to obrazki przedstawiające zwierzątka, budynki i inne przyjazne grafiki. 

Kolejną, znacznie istotniejszą sprawą są zastosowane w kaskach technologie. Jedną z nich jest technologia Inmould, która sprawia, że kask dziecięcy Uvex cechuje się bardzo niską wagą i najwyższą odpornością na uderzenia, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa dla twojego dziecka. 

Kask rowerowy dziecięcy Uvex dla każdego dziecka

Następną ważną technologią jest system FAS, który pozwala szybko dopasować kask do głowy naszej latorośli. Taką samą rolę odgrywają technologie IAS 3D oraz Monomatic system, dzięki którym kask dziecięcy Uvex zostanie dopasowany szybko i bezpiecznie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko kaski dobrze dopasowane faktycznie chronią głowę malca. Zastosowane technologie doskonale zabezpieczą dziecko i uchronią je przed groźnymi urazami głowy w razie ewentualnego upadku. Jeżeli szukasz kasku dla swojej pociechy i rozważasz produkowany przez firmę Uvex kask rowerowy dziecięcy, ale nie wiesz, który model wybrać, postaram się pomóc i przedstawię teraz 3 przykłady kasków, które warto wziąć pod uwagę.

Kask rowerowy dziecięcy Uvex kid 2

Pierwszym modelem jest kask rowerowy dziecięcy Uvex kid 2. Zastosowano w nim wspomniane przeze mnie wcześniej technologie Inmould, Monomatic oraz IAS. Dzięki temu doskonale chroni główkę dziecka przed urazami, a przy tym niewiele waży i bardzo łatwo dopasowuje się go do głowy naszej pociechy. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych i graficznych, więc bez problemu trafimy w gust małego kolarza. Kask dziecięcy Uvex kid 2 wyposażony został również w siatkę, która chroni przed owadami. Na uwagę zasługuje także wyściółka, którą można wyjmować i prać, co zapewni odpowiednią higienę. Posiada też 8 kanałów wentylacyjnych, które chronią przed przegrzaniem. Spełnia normy bezpieczeństwa EN 1078 / TÜV GS / CE.

Kask Uvex kid 3

Kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę, jest kask rowerowy dziecięcy Uvex kid 3. Posiada 10 kanałów wentylacyjnych, które odprowadzają nadmiar ciepła. Wyposażono go także w technologie Monomatic, FAS oraz IAS. Skorupa kasku jest wytrzymała i zapewnia doskonałą ochronę przed wstrząsami i uderzeniami. Podobnie jak w kasku Uvex kid 2, kask Uvex Kid 3 także wyposażono w wyjmowaną wyściółkę. Spełnia również normy bezpieczeństwa EN 1078 / TÜV GS / CE.

kask dziecięcy Uvex kid 3

Uvex Finale Junior

Ostatnim modelem, który chcę opisać, jest kask dziecięcy Uvex Finale Junior. Charakteryzuje się on przedłużoną ochroną na tyle głowy, co zabezpieczy potylicę dziecka i zapewni mu lepszą ochronę w razie upadku na plecy i uderzenia w tył głowy. Posiada aż 11 kanałów wentylacyjnych, które gwarantują dobrą wentylację i chronią dziecko przed przegrzaniem. Zastosowano przy tym specjalną siatkę, która chroni przed owadami. Podobnie jak w poprzednich modelach, również i tu zastosowano technologie Inmould, IAS, FAS oraz Monomatic, co sprawia, że kask Uvex Finale Junior jest bardzo lekki i wytrzymały, a przy tym niezwykle łatwo dobrze dopasować go do głowy dziecka.  Podobnie jak we wcześniejszych modelach, także i tutaj wyściółka jest wyjmowana, co pozwoli na zachowanie higieny.

Z myślą o najmłodszych

Wybierając kask dla dziecka, zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tym, co oferuje produkowany przez markę Uvex kask rowerowy dziecięcy. Kaski te cechują się doskonałą wytrzymałością, a zastosowane w nich technologie zapewniają również niską wagę i doskonałe dopasowanie do głowy dziecka. Kask dziecięcy Uvex to gwarancja doskonałej ochrony, ale także ładnego wyglądu. Żywe kolory i przyjazne dla oka grafiki sprawiają, że twoje dziecko z pewnością szybko polubi swój kask i nie będzie chciało wychodzić bez niego na rower. Kask Uvex to dobry wybór dla wszystkich młodych adeptów kolarskiej pasji.

Udostępnij