Porady

Rowery Romet – rowery na każdą kieszeń

Rowery Romet – rowery na każdą kieszeń

Rowery Romet to jedne z najpopularniejszych jednośladów kupowanych przez polskich rowerzystów. Firma Romet była praktycznie jedynym producentem rowerów w komunistycznym okresie PRL i na jej rowerach wychowali się przede wszystkim nasi rodzice i dziadkowie. W latach 90 firma Romet miała kłopoty finansowe, dlatego jeden z największych dystrybutorów postanowił tę firmę kupić i dzięki temu firma ponownie rozwinęła swoje skrzydła.

Od tamtej chwili rowery Romet przeżyły gwałtowny skok technologiczny, przeistaczając się z archaicznych rowerów do zupełnie nowoczesnych konstrukcji. Pomimo faktu, że nowy właściciel postawił na nowoczesność, to nadal część rowerów miejskich i trekkingowych posiada swoje pierwotne nazwy w niezmienionej formie. Tak jak ich odpowiedniki sprzed 40 lat najnowsze rowery posiadają popularne nazwy takie jak np. Gazela czy Orkan.

W tej chwili rowery te nie posiadają już ciężkich stalowych ram, ale lekkie aluminiowe ramy z nowoczesnymi napędami od Shimano. Poza nowymi napędami rowery Romet posiadają także innowacyjne rozwiązania jak chociażby amortyzowane wsporniki siodła, które niwelują skutki jazdy po nierównym terenie, zapewniając ulgę dla naszego kręgosłupa. Większość użytkowych rowerów ze znakiem Romet posiadają fabrycznie zamontowane oświetlenie zasilane z dynamo w piaście oraz praktyczne bagażniki, stópki i pełne błotniki chroniące nas w trakcie ulewy.

Rower górski Romet

Oprócz tradycyjnych modeli użytkowych chcielibyśmy omówić także rower górski Romet. Warto mieć na uwadze, że pierwotna firma Romet nie produkowała rowerów górskich. Po roku 1989 roku ten typ rowerów stał się bardzo popularny i tym samym rozchwytywany przez klientów. Nowy właściciel od razu po przejęciu firmy wprowadził do produkcji ten brakujący typ rowerów. Pojawiła się wówczas pierwsza seria rowerów górskich nazwana Rambler, która swoją drogą istnieje do dzisiaj.

rowery romet górskie
Romet Monsun 3

Rowery Romet przeżywały znaczący rozkwit, odkąd pojawiły się pierwsze rowery górskie w jego asortymencie. Każdy oferowany przez markę rower Romet MTB jest uniwersalny, dzięki czemu można się na nim dostać praktycznie wszędzie. Rowery te są produkowane we wszystkich rozmiarach kół, czyli 26 cali, 27.5 cala i największych 29 cali. Dzięki obszernemu wyborowi każdy kolarz może znaleźć w ofercie Rometa rower dopasowany do swojego wzrostu i stylu jazdy.

Zdecydowana większość górskich rowerów Romet posiada uniwersalne geometrie ramy, dzięki którym można się poruszać wygodnie zarówno po leśnych jak i asfaltowych drogach. Dla bezpieczeństwa swoich klientów marka Romet wyposaża swoje rowery w hamulce tarczowe, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo i gwarantują sprawne działanie w każdych warunkach panujących na zewnątrz. Górskie rowery Romet posiadają wszystkie niezbędne otwory montażowe, dzięki czemu można do nich zamontować bagażniki i błotniki rowerowe.

Mając na uwadze dużą popularność w segmencie rowerów MTB XC, marka zaproponowała wiele modeli hardtaili, najpopularniejszym z nich jest Romet Mustang.  Mustang to rower górski MTB z widelcem o skoku 100 mm i sztywną, wyścigową geometrią ramy przeznaczoną do rywalizacji w wyścigach i maratonach. Romet Mustang występuje w dwóch wersjach tj. z ramą aluminiową oraz karbonową.

romet mustang evo 3
Romet Mustang M8

Sztywne rowery XC, które dzięki sportowej geometrii nadają się idealnie do amatorskiego ścigania. Występują w dwóch wersjach ram – karbonowej i aluminiowej. Poza dwiema wersjami ram mamy do wyboru zarówno wersje z rozmiarem kół 27,5 cala oraz 29 cali. Oprócz wspomnianych specyfikacji nie mogło również zabraknąć wielu wersji napędowych. W zależności od sumy, jaką chcemy wydać, Rowery Romet możemy wybierać ze względu na napędy od 3×9 do 1×11. Mustangi to dobrze wyposażone rowery, które pozwalają śmiało rywalizować w amatorskich zawodach MTB.

Rower miejski Romet

Oprócz modeli górskich na pochwałę zasługuje również każdy rower miejski Romet. Marka posiada największe doświadczenie w produkowaniu rowerów miejskich, które niegdyś były najbardziej popularnymi rowerami w całej Polsce. W grupie rowerów miejskich można znaleźć rowery Romet takie jak Art Deco oraz Pop Art. Rowery te są idealną propozycją dla osób dojeżdżających do pracy czy na uczelnię. Sprawdzają się również poza miastem. Modele rowerów miejskich posiadają bogate wyposażenie oraz możliwość montażu sakw i  toreb. Miejskie rowery Romet są bardzo dobrym wyborem dla osób starszych, ponieważ ich nisko osadzone ramy ułatwiają wsiadanie i zsiadanie z roweru.

romet rowery miejskie

Miejskie rowery Romet posiadają także pełne błotniki zapewniające komfort podczas jazdy w deszczu oraz niezawodne oświetlenie zasilane ze wbudowanej w kole prądnicy. Każdy model miejski Romet posiada piękną ramę wykonaną w całości z aluminium, która jest zarazem lekka i mocna. Wszystkie rowery miejskie przykuwają uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem.

Romet Wigry to od wielu lat niezawodny rower składany. Model Romet Wigry jest w dalszym ciągu udoskonalany i modyfikowany wraz z rozwojem firmy. Romet Wigry to kawał historii na dwóch kółkach i składanej ramie. Rower ten doskonale sprawdza się podczas codziennej jazdy po mieście oraz podczas sobotnich wycieczek poza miasto. Jego największą zaletą są bardzo małe wymiary po jego złożeniu.

Rower szosowy Romet

Każdy produkowany przez markę rower szosowy Romet posiada bogatą historię zaczerpniętą od swoich poprzedników. Rowery szosowe Romet zajmują wysokie miejsce w nowych kolekcjach marki Romet. W segmencie rowerów szosowych marka Romet może pochwalić się atrakcyjnymi malowaniami ram, natomiast same geometrie ram to sprawdzone, klasyczne wykonane z  aluminium konstrukcje, wyposażone w solidne obręcze i bezpieczne hamulce.

romet rower szosowy
ROMET HURAGAN CRD TEAM

Podstawowym modelem roweru szosowego jest tradycyjny Huragan w konfiguracji napędu 3×7 z grupą Shimano Tourney, którego masa wynosi 10,7 kg. Wszystkie aluminiowe szosówki występują w 4 rozmiarach: 47, 50, 53 i 56 cm. Wyższe modele Huraganów są dostępne z grupami Shimano Claris. Na szczycie kolekcji znajdują się dwie szosówki wykonane z karbonu. Są to następcy znanych od dawna Huraganów. Każda kolarzówka Romet z wyższej grupy jak np. Huragan CRD posiadają karbonowe widelce oraz zaawansowane napędy typu Ultegra R8000.

romet gravel

Rowery Romet od wielu lat zyskiwały popularność w naszym kraju. Wszystkie rowery Romet cechują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny i bogatą historią. Za nieduże pieniądze możemy otrzymać praktycznie każdy typ roweru, który sprosta naszym oczekiwaniom. Wszystkie konstrukcje są wysokiej jakości i posiadają bogate, dodatkowe wyposażenie. Marka Romet w swoim asortymencie posiada rowery górskie, trekkingowe, miejskie oraz szosowe. Do produkcji każdego typu roweru marka Romet przykłada bardzo dużą dokładność, dzięki czemu można być pewnym tego, że rower sprosta nawet największym wymaganiom w trakcie jazdy. Rowery Romet są bezpieczne i zapewniają dużo przyjemności.

Udostępnij