Akcesoria rowerowe

Elite Qubo Power Mag 8 – trenażer dla Ciebie

Elite Qubo Power Mag 8 – trenażer dla Ciebie

Elite Qubo Power Mag 8 to wysokiej jakości trenażer magnetyczny z regulowanym stopniem oporu w manetce. Ten niepozorny trenażer to doskonały kompan treningowy zarówno podczas złej pogody, jak i podczas niespodziewanej epidemii. Elite Qubo Power Mag 8 należy do grupy prostych, niezwykle intuicyjnych i skutecznych trenażerów amatorskich przeznaczonych do sesji treningowych w domowym zaciszu. Został on wyposażony w 8 poziomowy opór progresywny, który jest wystarczający do przeprowadzenia większości rodzajów treningów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Opór w tym modelu jest generowany przez bardzo duże koło zamachowe. Wprawione w ruch koło zamachowe w trenażerze Elite Qubo Power Mag 8 generuje bardzo silny opór na rolce z elastomeru, która ma bezpośredni kontakt z oponą. Opór ten możemy w łatwy sposób regulować dzięki dołączonej z trenażerem manetce.

Manetka posiada dźwignię, która porusza się w dwóch kierunkach. Na pochwałę zasługują oznaczenia, które znajdują się bezpośrednio na manetce. Kiedy naciśniemy dźwignię w kierunku „+” wówczas dodajemy więcej oporu. W przypadku naciśnięcia dźwigni w kierunku oznaczonym jako „-„ trenażer zwalnia opór, dzięki czemu można pedałować szybciej. Regulacja oporu na manetce działa bardzo płynnie i cicho. Dołączoną do trenażera Elite Qubo Power Mag 8 manetkę można przymocować do kierownicy lub dowolnego elementu w rowerze, który mamy pod ręką. Sama manetka jest wykonana z trwałego tworzywa, który zapewnia jej dużą wytrzymałość.

Elite Qubo Power Mag 8
Elite Qubo Power Mag 8

Profesionalny Trenażer Elite – wyposażenie i zasada działania

Marka Shimano produkuje trenażer Elite Qubo Power Mag 8 w dwóch wersjach. W pierwszej z nich dostajemy po zakupie jedynie  sam trenażer z dodatkowym zaciskiem do tylnego koła, który pozwala na bezproblemowy montaż praktycznie każdego roweru w tym trenażerze. W wersji bardziej rozbudowanej dostajemy dodatkowo oprócz trenażera i zacisku, podstawkę pod przednie koło oraz matę wygłuszającą. W pierwszym zestawie trzeba wszystkie dodatkowe elementy dokupić osobno. Drugi zestaw, który jest bardziej rozbudowany, jest zdecydowanie bardziej opłacalny, ponieważ za mniejsze pieniądze dostajemy gotowy zestaw do jazdy. Trenażer Elite Qubo Power Mag 8 to model, w którym ciężko będzie obyć się bez dedykowanej podstawki pod przednie koło, dlatego przed zakupem radzimy się dokładnie zastanowić i wybrać odpowiedni wariant dla siebie. My zdecydowanie polecamy powiększony zestaw. Dołączona do tego zestawu mata ma za zadanie wygłuszyć nieco trenażer oraz zabezpieczyć naszą podłogę przed potem.

Urządzenie treningowe takie jak trenażer Elite Qubo Power Mag wykorzystuje opory magnetyczne generowane na kole zamachowym wbudowanym w trenażer. Dzięki użyciu rolki z elastomeru trenażer ten w trakcie treningu jest bardzo cichy i nie powoduje nadmiernych wibracji. Sama rolka z elastomeru zmniejsza w przypadku tego trenażera hałas o 50% oraz zużycie opon o całe 20%. Do tego trenażera można bez problemu zamontować rowery z kołami od 20 do 29 cali włącznie.

zestaw Elite Qubo Power Mag 8 z podstawką i matą
Tranażer Elite z zestawem akcesorió

Bardzo ważnym aspektem podczas korzystania z tego typu trenażera magnetycznego jest używanie odpowiednich opon rowerowych. Jeśli chcemy trenować na trenażerze w zaciszu domowym, musimy założyć do naszego roweru odpowiednie opony. Najlepszym wyborem są dedykowane do trenażerów opony treningowe. Zazwyczaj można je rozpoznać po ich niebieskim kolorze gumy, z której taka opona została wykonana. Opony do trenażerów są zdecydowanie bardziej odporne na zużycie oraz nie posiadają bieżnika, który mógłby nam skutecznie zepsuć komfort jazdy.

Trenażer Elite Qubo jest dobrym partnerem treningowym

Opisywany przez nas trenażer Elite Qubo Power Mag 8 jest urządzeniem dopasowanym do budżetu większości z nas. Aby zapewnić sobie dobre warunki do profesjonalnego trenowania, trzeba wybierać tylko sprawdzone urządzenia, które cechują się najwyższą jakością. Qubo Power Mag 8 to propozycja skierowana zwłaszcza dla amatorów oraz pół profesjonalistów jeżdżących z bardzo dużą intensywnością i częstotliwością, którzy nie chcą stracić formy poza sezonem. Pozwoli on nam na podtrzymanie naszej ogólnej sprawności fizycznej podczas złych warunków atmosferycznych. Jest on pozbawiony wszelkich niepotrzebnych, dodatkowych i jednocześnie skomplikowanych opcji, które przydają się wyłącznie profesjonalistom.

Elite Qubo Power Mag 8 z bliska

Każdy trenażer Elite posiada deklarowaną przez producenta moc maksymalną. W przypadku trenażera Qubo Power Mag 8 ma ona wartość 1000W. Wartość ta wskazuje na to, jaki opór dany trenażer jest w stanie wygenerować w czasie treningu. 1000W to wartość oporu, która pozwala na wykonanie bardzo złożonych treningów wytrzymałościowych i szybkich interwałów.

Dodatkowo moduły usprawniające trenażer rowerowy Elite

Dostępny tylko w dobrych sklepach rowerowych trenażer rowerowy Elite umożliwia dołączenie dodatkowych modułów komunikacyjnych. Po dokupieniu dodatkowych modułów, trenażer Elite Qubo Power Mag 8 umożliwia bezprzewodową komunikacją poprzez Bluetooth Smart oraz ANT+. Te dodatkowe moduły pozwalają na podłączenie czujnika kadencji i prędkości oraz na połączenie się z urządzeniami mobilnymi. W zestawie z trenażerem znajduje się miesięczna subskrypcja aplikacji My E-Training, dzięki której można bardzo łatwo dobrać program treningowy do swoich potrzeb.

elite logo

Trenażer Elite Qubo Power Mag 8 to bardzo dobre urządzenie o prostej konstrukcji, które pozwala na wykonanie większości treningów rowerowych we własnym domu. Bez różnicy od wersji, jaką zakupimy, możemy cieszyć się solidnym trenażerem cechującym się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Jest on doskonałą propozycją dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę trenażerem, oraz dla osób bardziej doświadczonych. Trenażer jest cichy, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się blokach mieszkalnych.

Udostępnij