Akcesoria rowerowe

Camelbak – niezawodny kompan w podróży

Camelbak – niezawodny kompan w podróży

Camelbak to marka, która znajduje się na rynku już ponad 30 lat. Doskonale wpisuje się zarówno w branżę turystyczną, outdoorową, jak i rowerową. Powstała w 1989 roku, a jej siedziba mieści się w mieście Petaluma w stanie Kalifornia w USA. Nazwa Camelbak nawiązuje do wielbłądów i często powtarzanego przez ludzi poglądu, że w swoich garbach przechowują zapasy wody. Do tej teorii odwołuje się również hasło firmy, które brzmi “Hydrate or die”, co dosłownie oznacza “Nawadniaj się lub giń”. Nie można zresztą odmówić słuszności temu zdaniu, szczególnie biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne i coraz bardziej upalne lata.

Camelbak – niezawodność i nowoczesność

Każdy podróżnik wie, jak ważnym elementem wyposażenia jest solidny plecak i szczelny bidon. To wyposażenie, które nie tylko zwiększa komfort podróżowania, ale również zapewnia bezpieczeństwo w trakcie trwania wyjazdu. Firma Camelbak zajmuje się produkcją plecaków, bidonów oraz innych akcesoriów, takich jak na przykład bukłaki Camelbak, które wyposażone są w rurki, dzięki którym możliwe jest wygodne przewożenie bukłaka w plecaku i nawadnianie się przez rurkę nawet w czasie jazdy na rowerze.

Produkty tej firmy to doskonałe zaplecze dla wszystkich osób, które często podróżują i potrzebują niezawodnego osprzętu. W procesie produkcji wykorzystywane są tylko materiały najwyższej jakości, gwarantujące trwałość wykonanych przedmiotów. W tym miejscu warto zaznaczyć, że firma Camelbak jest pewna jakości swoich produktów do tego stopnia, że w 2011 roku wprowadziła unikalny program “Got your bak”. Oznacza to, że wyprodukowane przez nią przedmioty, zarówno plecaki, jak i butelki, bukłaki i inne akcesoria objęte są dożywotnią gwarancją. Dzięki temu przez cały okres eksploatacji możemy oddać do reklamacji produkt, w którym pojawi się jakaś wada. Jeżeli uszkodzenie nie powstało w wyniku niewłaściwego użytkowania lub czyszczenia, firma Camelbak odda nam naprawiony produkt lub wymieni zniszczony element na całkiem nowy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które wyjeżdżają w dalekie i często długotrwałe podróże. Właśnie wtedy niezawodność sprzętu jest jednym z kluczowych czynników, które pozwalają na kontynuację naszych wojaży i komfort psychiczny związany z pewnością, że nasz plecak nagle nie rozerwie się na środku drogi, zostawiając nas na pustkowiu z rozsypanym bagażem. 

Camelbak produkty turystyczne

Projektanci firmy Camelbak zadbali, aby w ofercie firmy znalazły się przedmioty dla każdego. Omawiamy jednak produkty przeznaczone dla turystów, podróżników i prawdziwych globetrotterów, którzy przemierzają świat zarówno na rowerze, jak i na piechotę i to na nich skupimy się w dalszej części artykułu. Zacznijmy zatem od plecaków, które są podstawowym elementem wyposażenia każdego turysty.

Dlaczego warto zainwestować w plecak Camelbak?

Jednym z powodów dla których plecak Camelbak jest dobrym wyborem są zaawansowane technologie, które firma stosuje przy produkcji swoich plecaków. Za przykład posłużyć może ochraniacz pleców montowany w wybranych modelach plecaków rowerowych. Każdy rowerzysta wie, jak trudna i niebezpieczna potrafi być jazda w wyboistym i pełnym przeszkód terenie górskim. Ryzyko wypadku w takim miejscu jest wysokie i plecak rowerowy Camelbak posiadający takie zabezpieczenie pleców może uchronić pechowego kolarza przed poważnym urazem kręgosłupa. Pozwoli to na komfortową i bezpieczną podróż przez góry, po której pozostaną nam tylko i wyłącznie dobre wspomnienia. Istotnym usprawnieniem jest także siateczka 3D Vent Mesh stosowana w ramiączkach, która zapewnia doskonałą wentylację i znacznie zwiększa komfort podróży, nawet przy większym obciążeniu. 

Camelbak T.O.R.O. plecak rowerowy

W trosce o wysoki komfort użytkowania praktycznie każdy wyprodukowany przez firmę Camelbak plecak posiada jakieś usprawnienia, szczególnie przydatne w czasie podróżowania. Niektóre modele wyposażone są w nowoczesny panel Air Support, dzięki któremu udało się uzyskać doskonałą wentylację pleców. Pozwala to uniknąć znanego wszystkim nieprzyjemnego gromadzenia się wilgoci na plecach, które staje się szczególnie uciążliwe przy postojach i chłodnych podmuchach wiatru.

W asortymencie marki Camelbak figurują także plecaki dostosowane specjalnie do kobiecej budowy ciała, co zapewni wszystkim przedstawicielkom płci pięknej wygodę i dobre dopasowanie. Poszczególne modele plecaków różnią się od siebie pojemnością, więc niezależnie od tego, czy jedziemy na jednodniową wycieczkę, czy kilkudniowy wypad, w ofercie na pewno znajdziemy coś, co spełni nasze potrzeby. Warto także zaznaczyć, że niektóre plecaki wyprodukowane przez firmę Camelbak wyposażone są we wspomniane wcześniej bukłaki pozwalające na wygodne nawadnianie organizmu bez potrzeby zsiadania z roweru, czy zatrzymywania się. To bardzo ważne, szczególnie podczas wycieczek odbywających się w upalne lato. W tym miejscu powiemy sobie trochę więcej o kolejnej, ważnej w czasie uprawiania turystyki grupie produktów.

Camelbak plecaki dla kobiet

Bidon Camelbak

Co wyróżnia produkowany przez firmę Camelbak bidon od innych dostępnych na rynku? Dlaczego to właśnie on powinien znaleźć się w naszym wyjazdowym ekwipunku? Powodem jest choćby nowatorskie podejście projektantów. Pozwoliło to na stworzenie materiału TRUTASTE™ POLYPROPYLENE, dzięki któremu bidony nie pochłaniają smaku ani zapachu przewożonych w nich płynów. Ponadto, posiadają także właściwości antybakteryjne, które pozwolą zapobiec infekcjom. Jest to szczególnie istotne właśnie w czasie wyjazdów, kiedy drobnoustroje osadzające się wewnątrz bidonu mogą wywołać dolegliwości żołądkowe i zrujnować wycieczkę planowaną od miesięcy. 

bidony rowerowe Camelbak

Każdy bidon Camelback wyposażony został również w technologie, poprawiające komfort użytkowania. Za przykład posłużyć mogą BIG BITE™ VALVE oraz JET VALVE™. Dzięki tym technologiom ustniki są szczelne i same zaciskają się po użyciu. Woda nie wydostanie się samoczynnie, jeśli bidon nie zostanie ściśnięty. Pozwoli to uniknąć wycieku, który w sytuacji kiedy przewozimy butelkę w plecaku, mógłby spowodować zniszczenie lub przemoczenie innych rzeczy, a dodatkowo pozbawić nas możliwości nawodnienia organizmu. Wybierając bidon rowerowy Camelbak mamy zatem pewność, że będzie on szczelny oraz antybakteryjny.

Camelbak – marka godna polecenia

Camelbak to marka, której produkty doskonale sprawdzą się przy wszelkiego rodzaju wycieczkach. Wykonane przez nich plecaki są wytrzymałe, pojemne i wygodne, a bidony szczelne i wyposażone w bakteriostatyczną powłokę. Dlatego jeżeli planujesz jedno lub kilkudniową wycieczkę za miasto lub nawet daleką, długotrwałą trasę i potrzebujesz solidnego, a przy tym kompaktowego plecaka, warto zapoznać się z asortymentem firmy Camelbak, ponieważ istnieje naprawdę spora szansa, że znajdziesz tam sprzęt odpowiadający twoim potrzebom, a przy tym objęty dożywotnią gwarancją producenta.

Udostępnij