Akcesoria rowerowe

Sakwy Merida to wysokiej jakości sprzęt dla podróżników rowerowych

Sakwy Merida to wysokiej jakości sprzęt dla podróżników rowerowych

Sakwy Merida to wysokiej jakości sprzęt bagażowy pozwalający na zabranie ze sobą w podróż całego niezbędnego sprzętu i wyposażenia. Merida to jedna z najpopularniejszych marek rowerowych na świecie. Merida to niemiecka marka, która została założona w 1972 roku. Do dnia dzisiejszego marka Merida produkuje wysokiej jakości rowery, które zdobywają wysokie miejsca na podium podczas największych wyścigów kolarskich, a także akcesoria rowerowe, które z roku na rok znajdują coraz więcej zwolenników. Dzisiaj zajmiemy się popularnym produktem przeznaczonym do turystyki rowerowej, jakim są sakwy Merida.

Sakwy rowerowe Merida, które najlepiej sprawdzają się na trasie

Jadąc zarówno na weekendową wycieczkę rowerową, jak i dłuższą wyprawę musimy się zaopatrzyć w dobrej jakości sakwy rowerowe Merida, do których spakujemy cały niezbędny ekwipunek. Produkowane przez firmę Merida sakwy rowerowe cały czas zdobywają wiele pozytywnych opinii, dlatego warto zwrócić na nie uwagę, poszukując sakw dla siebie. Najchętniej wybieranymi sakwami z oferty Merida są dwa modele, które łączy bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Pierwszą pozycją z nich są 78 litrowe sakwy Merida Big Pannier. Ten model sakw charakteryzuje się tradycyjną, trzyczęściową budową, która przez wielu turystów rowerowych była już testowana na wszelkie możliwe sposoby. Sakwy rowerowe Merida Big Pannier to model składający się z trzech odosobnionych toreb. Każdą torbę można bez problemu odłączyć od reszty, co niewątpliwie wpływa pozytywnie na komfort użytkowania tych sakw.

Górna torba, która spoczywa na bagażniku rowerowym, oferuje największą przestrzeń bagażową. Dzięki dużej pojemności głównej komory można do niej spakować niezbędną w podróży odzież, taką jak bielizna, spodnie, koszulki czy kurtka. Ponadto tę komorę można wykorzystać do przewożenia namiotu oraz śpiwora. Główna komora ma konstrukcję walizki, czyli można ją rozpiąć, po czym otrzymujemy dużą pojemność na nasz bagaż. W tej części producent wyposażył sakwy Merida w wysokiej jakości zamki błyskawiczne, które pracują gładko i nie ma tutaj mowy o zacinaniu materiału. Górna komora sakwy posiada również mniejszą kieszeń na szczycie, również zamykaną na zamek błyskawiczny, która jest stworzona do przewożenia najczęściej używanych przedmiotów. Dzięki jej usytuowaniu na samej górze torby jest ona zawsze dostępna podczas każdego postoju.

trzyczesciowa sakwa merida
Merida Big Pannier Trzyczęściowa sakwa rowerowa 78L

Sakwy Merida Big Pannier są wyposażone również w dwie torby boczne, które są swoim lustrzanym odbiciem. Te boczne torby nadają się idealnie na ekwipunek, który nie jest naszą odzieżą. Możemy w nich schować kuchenkę turystyczną, naczynia, kosmetyczkę lub prowiant. O sposobie pakowania każdy jednak musi pomyśleć sam i zorganizować swój sprzęt według własnych upodobań i preferencji. Obydwie torby są zapinane na zamki błyskawiczne umożliwiające zarówno łatwy dostęp do wnętrza sakw, jak i zapobiegają one przed wydostaniem się naszego sprzętu podczas jazdy na zewnątrz. Dzięki funkcjonalnym zamkom nie zgubimy naszego sprzętu na trasie.

Sakwy rowerowe Merida Big Pannier – budowa oraz ich wykonanie

Całe sakwy Merida Big Pannier wykonane są z wytrzymałego, odpornego na przetarcia i wodoodpornego materiału, jakim jest poliester. Prezentowany model sakw waży niespełna 1700 gramów. Komplet składa się z połączonych sakw bocznych, oraz odpinanej sakwy górnej zapewniającej najwięcej wolnego miejsca na bagaż. Sakwy Merida są wyposażone w innowacyjny system mocowania easy fix-up, który za pomocą sprytnie usytuowanych rzepów pozwala na szybki montaż i demontaż sakw. Są one także wyposażone w liczne elementy odblaskowe w dużym stopniu zwiększające bezpieczeństwo użytkowania po zmroku. Torby posiadają wygodne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie sakw.

Sakwy rowerowe Merida Waterproof Pannier II

Kolejnym polecanym i chętnie wybieranym modelem są dwuczęściowe sakwy rowerowe Merida Waterproof Pannier II. W tym modelu każda wodoodporna sakwa rowerowa Merida jest osobną torbą z rolowanym zamknięciem i własnym systemem montażowym. Sakwy Merida wykonane są z wodoodpornego materiału, jakim jest syntetyczny SuperDry, który w połączeniu z funkcjonalnym, rolowanym zamknięciem Lock&Roll gwarantuje pełną wodoodporność każdej sakwy. Każda z pojedynczych sakw, które można porównać do worków, posiadają jedną główną komorę oraz regulowany system easy fix-up umożliwiający szybki montaż i demontaż na praktycznie każdym dostępnym na rynku tylnym bagażniku rowerowym.

Sakwy Merida dzięki solidnemu mocowaniu easy fix-up  zapewniają wysoką stabilność podczas jazdy w trudnym terenie, a umieszczone na sakwach wysokiej jakości elementy odblaskowe zdecydowanie poprawiają widoczność rowerzysty po zmroku. Łączna pojemność sakw Merida Waterproof Pannier II wynosi 60 litrów, z czego 30 litrów przypada na każdą z sakw. Torby zapewniają bardzo dużą przestrzeń bagażową, która przydaje się podczas każdej wyprawy rowerowej. Zamykanie sakw poprzez rolowanie z dodatkowym zapięciem przy pomocy dodatkowych zatrzasków gwarantują wysoką wodoszczelność, która uchroni ekwipunek kolarza podczas jazdy w deszczu. Sakwy Merida posiadają wygodne uchwyty ułatwiające przenoszenie sakw z miejsca na miejsce, oraz samą czynność zakładania sakw na bagażniku rowerowym.

sakwy merida na bagażnik
Merida Waterproof Pannier II Sakwy rowerowe wyprawowe 2x30L zielone

Sakwy Merida to wysokiej jakości wodoodporny sprzęt, któremu nie można nic zarzucić, pomimo tego jak bardzo byśmy się nad tym zastanawiali oraz jak bardzo byśmy chcieli jakieś wady znaleźć. Przedstawione w artykule sakwy Merida są naprawdę solidne, stąd zapewne ich wysoka popularność w środowisku rowerowym. Oba modele można bardzo szybko założyć na bagażnik oraz je z niego ściągnąć, z tego względu będą z nich zadowolone osoby, które często korzystają z podróży pociągiem, wybierając się na wycieczkę lub wyprawę rowerową. Z czystym sumieniem można je polecić każdemu użytkownikowi dwóch kółek.

Udostępnij