Akcesoria rowerowe

Przyczepka rowerowa sposobem na wycieczki z dzieckiem i pupilem

Przyczepka rowerowa sposobem na wycieczki z dzieckiem i pupilem

Przyczepka rowerowa to jeden z najlepszych pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu wraz z naszymi dziećmi. Dzięki tego typu akcesoriów można w  bardzo łatwy i przyjemny sposób zaszczepić w naszych dzieciach zamiłowanie do aktywności na świeżym powietrzu. Systematyczna zabawa połączona z aktywnym ruchem pozytywnie wpływa na przyszły stan zdrowia oraz kondycję fizyczną i psychiczną dziecka. Przyczepka rowerowa może być z powodzeniem używana nawet wtedy, gdy nasze dziecko nie potrafi jeszcze prawidłowo chodzić. Takie dzieci również mogą bez przeszkód, jeździć z nami na rodzinne wyprawy rowerowe poza miasto. Chcąc uprawiać turystykę rowerową wraz z naszymi dziećmi, warto się zastanowić nad rozbudowaniem swojego jednośladu o praktyczną przyczepkę.

Jeszcze do niedawna każdy z nas wiedział bardzo mało na temat tego typu urządzeń. Zdobywanie informacji w sklepach rowerowych, szukanie rzetelnych opinii na ten temat nie było kiedyś tak proste jak w tej chwili. Kiedy przyczepki rowerowe weszły na rynek, bardzo mało osób było nimi zainteresowanych. Obsługa w sklepie jedynie sprzedawała przyczepki, więc nie można było ich zapytać o opinię. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W sklepach rowerowych można znaleźć pełen przekrój asortymentu w postaci przyczepek rowerowych różnych rodzajów. W internecie aż roi się od pozytywnych opinii rodziców, których dzieci korzystają z przyczepek rowerowych dla najmłodszych. Warto więc sprawdzić jakie typy przyczepek są dostępne na rynku rowerowym i zastanowić się, która będzie najodpowiedniejsza dla nas. Poza konstrukcjami przeznaczonymi do przewozu dzieci istnieją również inne rozwiązania. Przyczepka rowerowa towarowa to akcesorium do roweru, które pozwoli na zabranie ze sobą bardzo wielu rzeczy na dłuższą wycieczkę rowerową.

Przyczepka rowerowa dla dzieci

Najlepiej sprzedawanym akcesorium w ostatnim sezonie jest przyczepka rowerowa dla dzieci. To najbardziej rozbudowana grupa produktów w ofercie przyczepek rowerowych. W sklepach rowerowych można znaleźć bardzo dużą ilość przeróżnych modeli zarówno, jednokołowych jak i dwukołowych. Przyczepka do roweru dla dziecka wyposażona w tylko jedno koło jest przeznaczona dla jedynaka. Istnieją także wersje przyczepek jednokołowych, które są wyposażone w dwa foteliki usytuowane gęsiego. Przyczepka do roweru dla 2 dzieci to rozwiązanie, które jest polecane jeżeli chcemy przewozić dwójkę rodzeństwa jednocześnie. Poza konstrukcjami wyposażonymi w pojedyncze koła producenci sprzętu przygotowują również modele przyczepek dwukołowych, które zapewniają większą stabilność podczas jazdy oraz są krótsze. Takie przyczepki są jednak ciężkie i duże dlatego każdy element konstrukcji ma tutaj ogromne znaczenie jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i funkcjonalności. Wybierajmy zatem tylko sprawdzone modele znanych i cenionych producentów. Kupując przyczepkę dwukołową mamy do wyboru dwie możliwości.

przyczepki rowerowe dla dzieci

Pierwsza z nich to zabudowana przyczepka rowerowa, która jest wyposażona w dodatkowy baldachim chroniący dzieci przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, słońce oraz wiatr. Dzięki zamkniętej konstrukcji taki typ przyczepki rowerowej może być używany podczas każdej pogody, tym samym umożliwiając jazdę w każdych warunkach. Przyczepki rowerowe dla dzieci otwarte to konstrukcje przeznaczona na zdecydowanie cieplejsze okresy w ciągu roku. Taka przyczepka nie jest osłonięta z żadnej strony, dlatego zapewnia dużą lepszą wentylację, dzięki czemu nasze dziecko może się cieszyć lepszym komfortem jazdy. Do wyższych modeli przyczepek otwartych producenci dołączają do zestawu dodatkowe akcesoria, dzięki którym można zamknąć konstrukcję przyczepki w razie potrzeby. Z powodu swojej skromnej budowy przyczepki otwarte są dużo bardziej kompaktowe i lżejsze od zabudowanych.

Przymierzając się do zakupu takiego sprzętu dla naszego dziecka, musimy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – gdzie będziemy jeździć najczęściej? Dzięki temu będziemy jasno wiedzieli, jakiego typu przyczepkę potrzebujemy. Przyczepki jednokołowe to konstrukcje lekkie i szybkie, które najlepiej się sprawdzają na asfalcie podczas długich wypraw rowerowych. Dla aktywnych rodziców, którzy preferują jazdę szosową lub trekking polecamy zakup przyczepki jednokołowej marki WeeHoo. Nawet podstawowa przyczepka marki WeeHoo gwarantuje zdecydowanie mniejsze opory toczenia w trakcie jazdy niż modele dwukołowe. Tego typu sprzęt nie posiada amortyzacji, dlatego nie sprawdza się w terenie, jego żywiołem jest asfalt. To idealne rozwiązanie dla dzieci, które są już za duże na fotelik rowerowy lub które nudzą się już w zamkniętych przyczepkach rowerowych. Przyczepka rowerowa jednokołowa ma tę przewagę nad przyczepką dwukołową, że mieści się na każdej wąskiej ścieżce rowerowej i w mieście, gdzie tradycyjna przyczepka rowerowa z dwoma kołami ze względu na swoje gabaryty mogłaby mieć duży problem. W tego rodzaju konstrukcji jednokołowej można regulować fotelik, dopasowując go do indywidualnych preferencji swojego dziecka.

Przyczepki dwukołowe zdecydowanie lepiej radzą sobie podczas jazdy w trudnym technicznie terenie. Leśne ścieżki, łąki i górskie szlaki to miejsca, gdzie najlepiej sprawdzi się przyczepka rowerowa na dwóch kołach. W takich miejscach najważniejsza jest stabilność przyczepki, zwrotność oraz jej zwinność. Jeśli chodzi o ten wariant, to zdecydowanymi faworytami są przyczepki marki Burley i Hamax. Przyczepka rowerowa z dwoma kołami to najbardziej uniwersalny model przyczepki, który jest najchętniej kupowany we większości sklepów rowerowych. Przyczepki dwukołowe są budowane na solidnych ramach aluminiowych zdolnych do przyjęcia dużych naprężeń w trakcie jazdy. Większe przyczepki dwukołowe posiadają bardzo dużo wolnej przestrzeni w środku, dlatego dzieci mogą się w środku oddać zabawie w trakcie jazdy, a gdy się zmęczą, mogą skorzystać z drzemki. Profesjonalne przyczepki rowerowe takie jak Burley czy Hamax posiadają dodatkowe skrytki bagażowe, które umożliwiają zabranie ze sobą dodatkowych przedmiotów w postaci odzieży, zabawek oraz jedzenia.[5] 

Przyczepka rowerowa dla psa

Bardzo popularnym ostatnio rozwiązaniem jest przyczepka rowerowa dla psa. Jeśli chcemy zabierać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela w dłuższą podróż rowerową, to musimy zaopatrzyć się w porządną przyczepkę rowerową. Odpowiednia przyczepka do roweru dla psa powinna być dopasowana wielkością do naszego psa. Wybierając przyczepkę, zwróćmy uwagę na wielkość otworu oraz na ilość przestrzeni wewnątrz wagonika. Przyczepka dla psa do roweru powinna być na tyle szeroka wewnątrz, aby piesek mógł swobodnie usiąść. Ważne jest również, aby wysokość wejścia była na tyle nisko, aby pies mógł bez problemów dostać się do środka. Pamiętajmy również o wadze naszego psa. Każda przyczepka rowerowa dla naszego pupila ma przez producenta określony dopuszczalny limit wagowy. Warto wspomnieć, że niektóre z droższych modeli przyczepek posiadają wewnątrz specjalne szelki, do których można przypiąć naszego psa, zapewniając mu bezpieczeństwo podczas jazdy.

przyczepka dla psa

Przyczepka rowerowa to akcesorium rowerowe, będące bardzo wygodnym rozwiązaniem do przewożenia naszych dzieci pod warunkiem, że zainwestujemy w dobrej jakości sprzęt jednego z wiodących producentów takich jak Burley, WeeHoo lub Hamax. Wysokiej klasy przyczepka pozwoli przez bardzo długi czas cieszyć się prawidłowym działaniem w terenie. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na indywidualne preferencje naszego dziecka dotyczące wygody. Sprzęt, który zostanie wybrany w nieprzemyślany sposób, może sprawić, że nasze dziecko nie będzie chciało z nami podróżować. Pamiętajmy, że podczas długiej jazdy rowerem dziecko przez większość czasu będzie spało, dlatego musi mieć możliwość wygodnego ułożenia się w wagoniku. Z takiej przyczepki rowerowej może korzystać również niemowlę, pod warunkiem doposażenia się w dedykowany hamaczek. Hamaczek dla niemowląt zapewnia mu miękką amortyzację podczas jazdy w pojeździe. Mały pasażer jest całkowicie bezpieczny dzięki doskonałemu podtrzymywaniu go po bokach i miękkich pasów bezpieczeństwa. Jeśli chcemy zabierać na wycieczki rowerowe swojego psa, to możemy wykorzystać do tego celu przyczepkę rowerową dla psa, która zapewni mu komfort i bezpieczeństwo.

Udostępnij