Odzież rowerowa

Castelli marką najlepszych kolarzy

Castelli marką najlepszych kolarzy

Castelli jest włoską marką odzieży rowerowej, która swoje początki miała już w 1876 roku. Niedługo po założeniu małego zakładu krawieckiego nastąpił gwałtowny rozwój firmy i marka zaopatrywała w swoją odzież najsłynniejsze kluby sportowe oraz kolarskich mistrzów świata. Od dziesięcioleci marka, której symbolem jest skorpion bywa synonimem wysokiej jakości oraz cały czas modnej i zaawansowanej technologicznie odzieży rowerowej.

Fundamentem sukcesu marki Castelli była i w dalszym ciągu jest pasja do jazdy na rowerze szosowym. Marka przez wszystkie lata swojej działalności miała możliwość współpracowania z profesjonalnymi zespołami kolarskimi, dzięki temu mogła bez przeszkód prowadzić swoje zaawansowane badania i rozwijać nowe materiały, technologie i funkcjonalności, które w tej chwili są wykorzystywane przy produkcji całej kolekcji odzieży. Firma Castelli stawia na innowacyjność, dlatego z roku na rok stoi w ścisłej czołówce w branży rowerowej, zyskując uznanie nawet najbardziej wymagających klientów. W tej chwili marka posiada odbiorców swoich towarów na całym świecie, dlatego warto przyjrzeć się tej marce jak najszybciej.

Odzież kolarska Castelli

Marka Castelli jest cenionym producentem w środowisku kolarzy z całego świata. Dzieje się tak z prostego powodu – odzież kolarska, którą produkuję od zawsze była nowatorska i odgrywała kluczową rolę w rozwoju technologicznym kolarskiej odzieży rowerowej. Innowacje, które zapoczątkowała marka Castelli, są w tej chwili powszechnie wykorzystywane w całej branży odzieży i akcesoriów rowerowych. Innymi słowy, marka ta jest inspiracją dla innych producentów. W zawodowym sporcie kolarskim istotne znaczenie ma odpowiednia aerodynamika. Castelli w profesjonalnym kręgu kolarskim jest uważany za niekwestionowanego lidera pod względem właściwości aerodynamicznych w swoich produktach odzieżowych. Tam, gdzie toczy się wyścig, liczy się również każda sekunda, w związku z tym ogromne znaczenie ma także wybór odpowiedniej i jednocześnie dopasowanej odzieży kolarskiej.

Marka Castelli dla rowerzystów

Aerodynamiczna odzież kolarska Castelli

Profesjonalna odzież spod znaku skorpiona, jaką jest linia Castelli Aero Race, została skrojona w taki sposób, by idealnie dopasowała się do bardzo niskiej pozycji kolarzy szosowych. W odzieży tej kolarze zachwalają przede wszystkim wysoką jakość użytych do produkcji materiałów. Tkaniny są lekkie, idealnie gładkie oraz posiadają zoptymalizowane pod względem aerodynamicznym struktury. Przeglądając ofertę odzieży kolarskiej Castelli, można zauważyć, że ich odzież zbudowana jest z pojedynczych paneli. Zarówno koszulki jak i spodenki kolarskie są wyposażone w strefy wykonane z materiałów siatkowych, które zapewniają wysoki komfort termiczny dzięki znakomitej termoregulacji zarówno w trakcie treningów jak i zawodów.

Znani zawodnicy korzystają z odzieży kolarskiej Castelli również ze względu na delikatny efekt ucisku. Odzież doskonale przylega do ciała, tym samym wspomagając mięśnie i polepszając warunki wytrzymałościowe zawodnika. Dobry kolarz wie, że odzież uciskowa jest drugą skórą i ma pozytywny wpływ na jazdę i polepszenie kolarskich wyników sportowych, dlatego wybiera głównie tę markę. Castelli poważnie podchodzi do swojej pracy oraz do swoich klientów, dlatego każdy element stroju rowerowego należący do linii odzieży aerodynamicznej jest testowany w tunelu aerodynamicznym.

Szeroki asortyment od Castelli

Szeroki asortyment odzieży Castelli

Marka Castelli dba o wszechstronność swoich produktów, dlatego w asortymencie odzieży kolarskiej można znaleźć pełne kolekcje odzieży na każdą sytuację oraz porę roku. W ofercie Castelli poza koszulkami rowerowymi, spodenkami i kurtkami są dostępne również produkty akcesoryjne takie jak rękawiczki, czapki, bielizna oraz skarpetki. Znajdują się tutaj również ochraniacze na kolana oraz łokcie zapewniające ochronę przed urazami. Łatwo jest wysnuć wniosek, że przecież każdy producent odzieży rowerowej posiada w swoim asortymencie takie produkty.

Dlaczego więc kolarze najchętniej wybierają produkty marki Castelli? Jest to spowodowane także tym, że wszystkie elementy stroju kolarskiego tej włoskiej marki są przygotowywane z dbałością i pietyzmem o każdy detal. Dla marki Castelli liczą się szczegóły, drobnostki, które składają się na niesamowite produkty. Poza tym odzież kolarska Castelli z roku na rok wpisuje się w najnowsze trendy pod względem funkcjonalności oraz designu. Kolarze, którzy chcą być na topie, muszą ubierać się w profesjonalną odzież rowerową, aby dobrze się czuć i aby pomogło im to w osiąganiu zwycięstw w trakcie wyścigów. W zawodowym sporcie ważne są detale, od których bardzo często zależy wygrana. Nie każdy producent odzieży sportowej może sobie pozwolić na produkowanie tak dobrych jakościowo produktów jak Castelli, dlatego marka stoi w ścisłej czołówce takich producentów.

Buty triathlonowe od Castelli

Castelli w triathlonie

Marka Castelli zaczynała jako marka rowerowa, więc przejście na odzież triathlonową było naturalnym postępem, który zbliżał się wraz z biegiem lat. Castelli rozumiało już wtedy wzrost wydajności oraz wytrzymałości wynikającej z używania profesjonalnej odzieży, której szukali zawodowi sportowcy na rowerach. Marka postanowiła zapewnić triathlonistom te same korzyści podczas pływania, jazdy na rowerze i biegania, które można znaleźć w odzieży kolarskiej. Dlatego było logiczne, że poszerzy swoją ofertę o profesjonalną odzież triathlonową.

Wysokie wymagania technologiczne dotyczące wyposażenia rowerowego znajdują także zastosowanie w triathlonie. Materiały używane w odzieży triatlonowej muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymogi i być najwyższej klasy. Marka Castelli stawia tutaj przede wszystkim na materiały wyposażone w hydrofobowe substancje, które poprawiają właściwości ślizgowe podczas pobytu w wodzie, oraz możliwość szybkiego schnięcia. Modele strojów triathlonowych są całkowicie dopasowane do wymagań triathlonowych zawodów sportowych zarówno pod względem kroju, jak i innowacyjnych rozwiązań i funkcjonalności.

Castelli dla rowerzystów szosowych

Castelli na szczycie kolarstwa

Odzież kolarska Castelli od lat cieszy się zainteresowaniem kolarzy na całym świecie. Profesjonalni zawodnicy stawiają na tę markę, ponieważ ma ona duże doświadczenie w branży, a dzięki licznym współpracom z zespołami kolarskimi potrafi swoimi produktami trafić w najbardziej wymagające gusta. Branża taka jak kolarstwo jest wymagająca i potrzebuje konkretnych produktów dla swoich klientów.

W każdym sezonie marka Castelli prezentuje kolejną innowację, która staje się standardem w kanonie odzieży kolarskiej. Łączy ona pasję do kolarstwa z włoską precyzją i kreatywnością. Odzież techniczna przeznaczona dla rowerzystów cechuje się najwyższymi z dostępnych na rynku technologiami oraz doskonałym wyczuciem smaku. Stroje kolarskie i inne akcesoria co roku wstrzelają się w trendy swoim designem, co sprawia, że odzież kolarska Castelli jest jedną z najpopularniejszych marek w wielkim świecie zawodowego kolarstwa szosowego. Dzięki odzieży kolarskiej Castelli zawodnicy potrafią wydobyć w trakcie jazdy na szosie kilka dodatkowych watów pozwalających odnosić im spektakularne zwycięstwa.

Udostępnij