Sprzęt

Rowery Dartmoor – oferta godna uwagi

Rowery Dartmoor – oferta godna uwagi

Rowery Dartmoor stają się coraz popularniejsze – to fakt, którego nie można zanegować. Jednoślady tej marki stają się ulubionymi modelami sportowców z czołowych miejsc w rankingach MTB, tym bardziej więc cieszy że jest to marka w pełni polska. To niewyobrażalna przyjemność móc napisać o produktach polskich które w wielu względach wyznaczają na rynku trendy a jednocześnie pozostają wizytówką niewielkiej firmy zarządzanej w sposób niemal familijny. Rowery Dartmoor, zaawansowane i wykonane z najwyższej jakości komponentów śmiało mogą konkurować z droższymi modelami zagranicznymi – w wielu aspektach je przewyższając. Przyjrzyjmy się ofercie firmy i sprawdźmy, czym może nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć.

Rowery Dartmoor – Ride Your Way dla wszystkich

Kiedy odwiedza się domową stronę firmy i zagląda w zakładkę „team”, uderza przede wszystkim to, że nie są tam przedstawieni ludzie za biurkami, w wyimaginowanych pozach i przyklejonych uśmiechach – a żywi, brudni, skaczący i jeżdżący cykliści, którzy ze swoich maszyn wyciskają ostatnie tchnienie możliwości. Sprzyja to budowaniu zaufania – i tak rzeczywiście jest. Dartmoor to marka dla rowerzystów stworzona przede wszystkim przez rowerzystów. Stąd rowery Dartmoor spełniają te trudne kryteria, które nasza indywidualna jazda stawia przed nimi jako naturalne przeszkody.

Młody zespół Dartmoor tworzy jednoślady do takich dyscyplin jak dirt, enduro, trail, junior i pumptrack, z każdego zadania wywiązując się wspaniale. Ramy Dartmoor mogą być też świetnymi podstawami do tworzenia ciekawych projektów typu funbike. Producent tworzy je w pełni zawieszone ale i w wersjach typowo sztywnych. Całość okraszona jest zazwyczaj osprzętem z wysokiej półki. Wszystko to sprawia, że rowery Dartmoor stały się doniosłym elementem polskiego rowerowego pejzażu, ponownie podkreślimy nie odbiegającego w żaden sposób od wzorców światowych.

rowery dartmoor doskonałe do jazdy na pumptrack'ach

Idea „Ride Your Way”, będąca znakiem wywoławczym firmy, w pełni odpowiada filozofii technicznej doskonałości polskiego producenta. Wychodzi ona z założenia, że MTB jest stylem życia, wolnością na rowerze z jej wszelkimi objawami i zaletami. Aby tę wolność zapewnić rowery Dartmoor mają obowiązek wjechać wszędzie tam, gdzie poniosą oczy właścicieli.

Rowery Dartmoor – najlepsze modele

Firma tworzy rowery i ramy – w wersjach Full Suspension i Hardtail, czyli w pełni amortyzowane oraz sztywne. Topowym i jednocześnie flagowym produktem Dartmoora jest rama oznaczana jako Two6Player. Była to pierwsza w pełni autorska rama firmy, przeznaczona dla ekstremalnych rodzajów MTB wykonana z aluminium – w czasach gdy powstawała, nikt nawet o tym nie myślał, skupiając się na stali jako głównym budulcu takich ram. Obecna piąta generacja ramy Two6Player to znak firmowy polskich pasjonatów. Nic więc dziwnego, że rowery te ma każdy szanujący się sklep rowerowy. Dartmoor to jakość!

 Poza tym topowym modelem producent oferuje też ciekawego Horneta, przeznaczonego pod koła 650B, który świetnie sprawdzi się jako fundament każdego „Sztywniaka” (określenie ramy bez zawieszenia). Freeride i Downhill będziemy mogli uprawiać ekstremalnie dzięki modelom Roots i Wish, w wersjach Full Suspension.

Rowery Dartmoor powstałe na autorskich ramach to zatem ciekawa i bardzo rozsądna propozycja dla wszystkich pragnących jeździć w sposób swobodny, pełny doznań, niepohamowany. Zobaczmy, czym firma próbuje nas zdobyć.

rowery dartmoor w nowoczesnym designe

Podstawowa oferta od Dartmoor

W porównaniu do firm zachodnich czy azjatyckich rowery Dartmoor urzekają jakością wykonania, wzorującą się na najwyższych możliwych rozwiązaniach oferując jej połączenie z osprzętem wysokiej klasy za niewygórowaną cenę. Najciekawsze modele to:

  • Dartmoor Blackbird Intro 29; 6900zł; uniwersalny rower do jazdy typu enduro, na kołach 29”, hamulce hydrauliczne, potężny napęd o rozstawie aż 11-46, zawieszenie firmy X-Fusion; tylna przerzutka i piasty oraz stery, mostek, pedały i obręcze są autorskimi modelami Dartmoora; genialny jednoślad do rozpoczęcia niesamowitej przygody z kolarstwem grawitacyjnym;
  • Dartmoor Bluebird Evo 29; 7000zł; rower typu trail mający aspiracje pchające go do agresywnej jazdy, także na płaskim terenie; przełożenie 11-51, osprzęt – Shimano Deore FC z kutego aluminium, niezwykle trwały i znoszący ogromne przeciążenia; zawieszenie X-Fusion, hamulce – Shimano;
  • Dartmoor Hornet 27.5; 5100zł; ten urokliwy Szerszeń kąsa i to w sposób absolutnie fantastyczny; nie wpędzi nas też w depresję z powodu ceny, a jako typowy hardtail pozwoli na przygodową jazdę w każdym możliwym zakresie; mamy tu pancerną przerzutkę Microshift Advent, doskonały widelec Rock Shox Silver R, rewelacyjne siodełko WTB Volt Medium i świetny osprzęt dodatkowy; Hornet świetnie wpisuje się w filozofię RideYourWay i jest jednym z flagowych modeli Dartmoor’a;
rowery dartmoor z pełną amortyzacją
  • Dartmoor Primal Evo 29; 5300zł; rower typu hardtail jak Hornet, ale z przeznaczeniem na bardziej uniwersalne wycieczki – od górskich ścieżek po pumptrack, maszyna powinna poradzić sobie znakomicie na każdym terenie i z każdym szalonym pomysłem właściciela; aluminiowa rama, hamulce i przerzutki Shimano, kaseta Sunrace – świetny sprzęt na wszelkie możliwe przygody;
  • Dartmoor Two6Player Pump 26 Black Devil; 5000zł; rower do jazdy typu pumptrack, z odchudzoną ramą typu Two6Player piątej generacji; rewelacyjny do odrywania się od ziemi i radzący z każdym twardym lądowaniem; widelec X-Fusion Slant RC o skoku 100mm, siodło WTB oraz nowe, dedykowane opony Schwalbe Billy Bonkers, oraz osprzęt Shimano z wyższej kategorii cenowej – to wszystko tworzy genialną maszynę do dirtu, downhillu i pumptracka;

Gamę Dartmoora uzupełniają rowery typu BMX – model Ozzy to maszyna dla najmłodszych. Wachlarz rowerów jest dość szeroki, nawet w tak ekstremalnych formach jakie zaprezentowaliśmy. Jednoślady trzymają wysoką jakość, świetnie sprawdzają się w przygodowej jeździe „bez hamulców”. Polecamy!

Rowery Dartmoor – dobre, bo polskie!

Ależ to przyjemne móc tak napisać. Rowery Dartmoor, stworzone przez niewielki zespół prawdziwie oddanych pasji entuzjastów zasłużenie tworzą jedną z najlepszych rodzin sprzętowych na rodzimym rynku, słusznie wybijając się ponad przeciętność i zdobywając uznanie również za granicami. Doskonała polska marka z doskonałymi polskimi rowerami. Oto rowery Dartmoor – rowery, z których powinniśmy być i jesteśmy dumni.

Udostępnij