Części rowerowe

Opony drutowe Continental

Opony drutowe Continental

Opony drutowe Continental to wysokiej jakości ogumienie rowerowe produkowane przez niemiecką markę powstałą w roku 1871 w Hanowerze. Marka od początków swojej działalności postawiła na wytwarzanie opon rowerowych, które dzisiaj znane są już na całym świecie. Marka Continental swój sukces zawdzięcza ciągłemu dążeniu do odkrywania innowacyjnych rozwiązań pozwalających osiągać niespotykane rezultaty podczas zmagań sportowych. Dzięki dokonywaniu przez markę Continental licznych symulacji komputerowych opony drutowe Continental są idealnie przystosowane do niemal każdej nawierzchni oraz do najbardziej wymagających warunków pogodowych.

Produkowane przez markę Continental opony drutowe

Czym wyróżniają się oferowane przez markę Continental opony drutowe na tle pozostałych rodzajów opon? Opony drutowe Continental charakteryzują się specyficzną budową rantu opony rowerowej, który bezpośrednio opiera się na krawędzi obręczy każdego koła. W rancie tego rodzaju opon znajduje się solidny drut wzmacniający brzegi ogumienia. Marka Continental umieszcza w swoich oponach druty wykonane ze stali. Opony drutowe Continental zapobiegają zsunięciu się opony z obręczy rowerowej przy gwałtownej utracie ciśnienia w oponie. Produkowane przez markę Continental opony rowerowe wyposażone w drut pozwalają zatem na napompowania opon osiągając wyższe ciśnienie, co bardzo pozytywnie wpływa na właściwości jezdne podczas ruchu na utwardzonych trasach. Opony drutowe Continental są doskonałym wyborem dla wszystkich rowerzystów, którzy liczą się z każdym wydanym groszem, ponieważ w porównaniu do odpowiedników zwijanych są one o 30% tańsze. Każda opona drutowa Continental wykonywana jest z najwyższej jakości mieszanek gum, które charakteryzują się dużą trwałością, przyczepnością oraz niskimi oporami toczenia. Jeśli nie zależy nam na zabieraniu ze sobą zapasowych opon w podróż rowerem, to najlepszym wyborem będą produkowane przez markę Continental opony rowerowe zamontowane bezpośrednio w naszym jednośladzie.

Continental opona drutowa

Każda wyprodukowana przez markę Continental opona drutowa to produkt wymagający specjalnego traktowania. Opony wyposażone w drut są znacznie cięższe od opon zwijanych oraz nie można ich zginać do transportu. W związku z tym opony drutowe Continental najlepiej spisują się w rowerach przeznaczonych do rekreacji, jazdy miejskiej oraz trekkingu.

opony drutowe Continental testowane

W asortymencie marki Continental można znaleźć wiele różnych modeli opon rowerowych, różniących się od siebie wielkością, rodzajem bieżnika oraz ich przeznaczeniem. Na trasy asfaltowe zdecydowanie polecamy opony drutowe z gładkim bieżnikiem, które są najlepiej dopasowane do jazdy wyścigowej oraz szosowej. Ten typ opon charakteryzuje się wąskim przekrojem poprzecznym, który zapewnia mniejszą powierzchnię styku opon z podłożem, zapewniając równocześnie niskie opory toczenia. Mały, punktowy nacisk drutowych opon rowerowych pozwala na osiąganie wysokich prędkości jazdy i dużego komfortu na asfalcie. Gładkie opony drutowe Continental zapewniają najwyższy komfort jazdy kiedy poruszamy się po drogach utwardzonych. Wersje przeznaczone do jazdy trekkingowej posiadają dodatkowo usytuowany drobny bieżnik po bokach opony, który zapewnia dodatkową przyczepność w trudniejszym terenie i w zakrętach. Tego typu modele opon są polecane do jazdy turystycznej.

Opony drutowe Continental wyposażone w  gęsty bieżnik w postaci gęsto osadzonych klocków to najlepsze rozwiązanie do wymagającej jazdy w górach oraz do MTB. Gruby bieżnik gwarantuje kolarzowi doskonałą przyczepność podczas jazdy po nawet najbardziej wymagającej nawierzchni. Klocki, w które wyposażone są szerokie opony drutowe Continental, wbijają się w błoto, zapewniając dużą powierzchnię styku opony z podłożem. Ponadto marka Continental produkuje specjalistyczne ogumienie, które można używać zimą, mowa o oponach wyposażonych w specjalne kolce. Takie rozwiązanie zapewnia przyczepność nawet na oblodzonych odcinkach trasy, na których przyjdzie nam się poruszać.

Najlepsze opony rowerowe Continental

Jednymi z polecanych modeli opon rowerowych są produkowane przez Continental Race King 26 Sport. Opony rowerowe Continental Race King w rozmiarze 26 cali sprawdzają się doskonale na twardych i trudnych nawierzchniach, takich jak leśne, ubite ścieżki i szlaki rowerowe. Opony te są szybkie dzięki bardzo gęsto rozmieszonych klocków w centralnej części opony. Bieżnik w bardzo dużym stopniu samodzielnie oczyszcza się z błota i dzięki temu zachowuje odpowiednią trakcję w ciasnych zakrętach. Ten model opon sprawdzi się także wszędzie tam, gdzie spotkamy szutry i asfalt. Te opony drutowe Continental, posiadają gęstość oplotu 3/84 TPI i dostępne są w kilku szerokościach do wyboru.

opony drutowe Continental race king

Kolejnym ciekawym wyborem są 29-calowe opony Continental Double Fighter III 29. Opony te lekko toczą się po asfalcie i na większości utwardzonych dróg. Te opony drutowe Continental zapewniają duży margines bezpieczeństwa w zakrętach. Boczne klocki opon są podwyższone, dzięki czemu zapewniają niespotykaną przyczepność na żwirze oraz podczas jazdy na piaszczystych odcinkach. Boczne ścianki opon Continental Double Fighter III 29 zostały pokryte specjalną, wzmocnioną siatką, która chroni je przed przypadkowym przecięciem i w konsekwencji, rozerwaniem. Model tych opon najlepiej się sprawdza podczas jazdy w suchych warunkach.

opony drutowe continental double fighter

Opony drutowe Continental to prawdziwe demony prędkości, dzięki gęsto osadzonych klocków w centralnej części tego ogumienia. Ta produkowana przez Continental opona rowerowa zapewnia niesamowitą przyczepność zarówno na szosie, jak i podczas jazdy w lekkim terenie. Niektóre modele zostają wyposażone w pasek odblaskowy reflex dla zapewnienia lepszej widoczności po zmroku. Opony Continental Double Fighter III 29 posiadają gęstość oplotu równą 3/180 TPI.

continental logo

Wybierając najlepsze opony drutowe Continental do naszego roweru, bierzmy pod uwagę kilka ważnych czynników. Poza obecnością specjalnej wkładki antyprzebiciowej warto zwrócić uwagę na rozmiar, typ bieżnika, jaki nas interesuje oraz na szerokość opony odpowiadającą szerokości naszego widelca w rowerze. Ważna jest także odpowiednia mieszanka gumy, z której została wykonana sama opona rowerowa. Warto jednak wspomnieć, że Continental produkuje swoje ogumienie wyłącznie z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, a tym samym mieszanek gum, dlatego w przypadku tej marki możemy ten ostatni punkt pominąć.

Udostępnij