Akcesoria rowerowe

Fotelik rowerowy Thule najlepszym wyborem.

Fotelik rowerowy Thule najlepszym wyborem.
Ten artykuł przeczytasz w: 6 minuty

Fotelik rowerowy Thule to doskonały sposób na podróżowanie rowerem wraz ze swoim dzieckiem. Rowerowy fotelik zamontowany z tyłu lub z przodu roweru umożliwi dziecku swobodne podziwianie widoków z Twojego roweru. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w komfortowy sposób codziennie dowozić nasze dziecko do przedszkola lub odbywać emocjonujące wycieczki podczas ciepłych wiosennych i letnich dni. Funkcjonalna i prosta konstrukcja fotelika, w tym innowacyjne funkcje szybkiego i bezpiecznego montażu i demontażu fotelika, zapewnią Wam spokojną i wygodną jazdę podczas każdej podróży. Fotelik rowerowy posłużył Wam przez wiele lat, ponieważ wszystkie zapięcia do stóp i podnóżki można regulować w miarę biegu lat i wraz z dorastaniem Twojego dziecka.

Fotelik rowerowy Thule pozwala szybko przyzwyczaić nasze dziecko do jazdy na rowerze i dodatkowo eliminuje dylemat, kto zaopiekuje się naszym dzieckiem pod nieobecność rodziców. Dzięki fotelikowi możemy zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie. Ważną zaletą korzystania z fotelika rowerowego jest to, że nie stoimy w korkach w zatłoczonych miastach podczas gdy jazda samochodem z dzieckiem bywa często długa i mozolna, a nasze dziecko bardzo szybko się wówczas niecierpliwi i bywa nieznośne. Fotelik rowerowy Thule sprawia, że dziecko jest pochłonięte przyjemnością z jazdy i integruje się z otaczającym je światem, w którym bez przerwy coś się dzieje.

Fotelik Thule i jego charakterystyka

Każdy Fotelik Thule to wysokiej jakości akcesorium, które bez przeszkód może być montowane niemal w każdym rowerze. Foteliki rowerowe Thule montowane z tyłu nad bagażnikiem są lekkie i bezpieczne, a ponadto wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i zapewniają naszemu dziecku maksymalny komfort w podróży. Fotelik rowerowy Thule montuje się z tyłu roweru za pomocą specjalnego systemu montażowego mocowanego do ramy naszego roweru. Produkowany przez markę Thule fotelik rowerowy dzięki zastosowaniu solidnych materiałów posiada nośność aż 22 kilogramów.

Każdy fotelik na rower Thule waży w granicach od 4 do 5 kilogramów, co jest wyśmienitym wynikiem przy tego rodzaju konstrukcjach. Samo siedzisko jest niezwykle miękkie, bardzo wygodne dla dziecka i w dodatku lekkie. Wspomniane siedzisko posiada także wbudowaną amortyzację wstrząsów wpływającą na komfort jazdy i jest zabezpieczone twardą zewnętrzną obudową chroniącą je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Fotelik rowerowy Thule jest wykonany z wodoodpornych materiałów, dzięki czemu w każdej chwili można łatwo go wyczyścić oraz wysuszyć. Fotelik jest także odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych takich jak deszcz, błoto i działanie promieni słonecznych.

foteliki na rower thule

Fotelik rowerowy Thule montowany z tyłu roweru posiada wbudowane odblaski oraz zaczep na dodatkowe oświetlenie w celu poprawienia widoczności na drodze. Fotelik rowerowy Thule montowany z przodu roweru jest dedykowany dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 3 lat oraz wadze nieprzekraczającej 15 kg. Tego rodzaju fotelik Thule jest równie bezpieczny i wygodny co fotelik montowany z tyłu, a dzięki mocowaniu na kierownicy nasze dziecko może podziwiać dokładnie ten sam widok, co rodzic.

Fotelik rowerowy Thule – dla kogo odpowiedni?

Fotelik rowerowy Thule może przewozić dziecko w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, o wadze maksymalnej do 22 kg. Dzięki tak dużej wytrzymałości na obciążenie fotelik zapewnia dziecku maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem. Należy pamiętać, że jeżeli chcemy przewozić dzieci, które nie ukończyły jeszcze 1 roku życia, trzeba w każdym przypadku zasięgnąć porady specjalisty, jakim jest pediatra. 

Thule fotelik na rower zapewnia bezpieczeństwo

Każdy produkowany przez markę Thule fotelik na rower jest bezpieczny dla Ciebie oraz Twojego dziecka. Wszystkie foteliki rowerowe marki Thule są dokładnie sprawdzane w ośrodkach testowych Thule pod kątem bezpieczeństwa. Nawet najtańszy fotelik rowerowy Thule przechodzi wymagające testy jakościowe badające jego przydatność do ruchu w środowisku miejskim. Wszystkie parametry produktów przewyższają najbardziej rygorystyczne wymagania Europejskich norm bezpieczeństwa. Dzięki temu Ty i Twoje dziecko możecie się relaksować podczas jazdy i cieszyć się podróżą, wiedząc, że sprzęt, z którego korzystacie, został zaprojektowany i gruntownie przetestowany przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie Twojego dziecka.

Polecany przez Thule fotelik na rower

Pierwszy produkowany przez Thule fotelik to model Thule Yepp Maxi Seat Post, który jest montowany z tyłu roweru za pomocą specjalnego systemu montażowego. Fotelik dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych cechujących się atrakcyjnym wzornictwem. Fotelik rowerowy Thule posiada uniwersalny uchwyt umożliwiający łatwy montaż do ramy naszego roweru. Fotelik Thule został wykonany z wodoodpornych materiałów, dzięki czemu mamy możliwość go wyczyścić i wysuszyć. Thule Yepp Maxi Seat Post został wyposażony w wyściełane siedzisko, które w połączeniu z 5-punktowymi pasami zapewniają dziecku wysoki komfort podczas jazdy oraz ważne bezpieczeństwo. Zapięcia stóp i podnóżek można dowolnie dopasowywać w miarę dorastania dziecka. W tylnej części Fotelik rowerowy Thule posiada odblask gwarantujący widoczność na drodze, a także dodatkowy punkt mocowania światła. Pasy posiadają magnetyczną klamrę, która uniemożliwia dziecku, samodzielne wydostanie się z fotelika. Ten fotelik rowerowy Thule przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, oraz wadze maksymalnej do 22 kg.

fotelik rowerowy thule Yepp Maxi Seat Post turkusowy
Thule Yepp Maxi Seat Post

Kolejnym ciekawym modelem fotelika montowanego z tyłu roweru jest Thule Yepp Nexxt Maxi Frame Mount, który jest nowocześniejszym bratem wcześniej wspomnianego modelu. Ten fotelik rowerowy Thule posiada zmienioną konstrukcję samego siedziska, które zapewnia jeszcze większy komfort dziecku podczas jazdy. System montażowy również został zmodyfikowany względem poprzednika, w tym modelu montaż odbywa się dużo łatwiej i szybciej. Sama konstrukcja mocowania sprawia również wrażenie mniej topornego, ponieważ w tym przypadku zdecydowano się na użycie prętów. Fotelik ten jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych pozwalających dobrać go do roweru i naszego stylu. Thule Yepp Nexxt Maxi Frame Mount posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa wyposażone w magnetyczną klamrę oraz podnóżki z możliwością regulacji w miarę wzrostu naszego dziecka. Podnóżki także posiadają elastyczne paski, które stabilizują pozycję dziecka i zabezpieczają jego stopy podczas jazdy. Fotelik Thule posiada wyściółkę, która jest miękka i niezwykle komfortowa, dodatkowo jest wykonana z wodoodpornych materiałów, którym niestraszny deszcz czy błoto. Z tyłu fotelika znajdziemy duży odblask oraz uchwyt umożliwiający zamontowanie dodatkowego oświetlenia. Ten fotelik rowerowy Thule będzie odpowiedni dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, oraz wadze do 22 kg.

Fotelik rowerowy thule Thule Yepp Nexxt Maxi Frame Mount mietowy
Thule Yepp Nexxt Maxi Frame Mount

Fotelik rowerowy montowany z tylu daje większą wygodę i komfort rodzicowi i dodatkową ochronę dla dziecka w postaci ciała dorosłego. Fotelik rowerowy Thule zamontowany nad tylnym kołem zapewnia lepszą stabilność podczas jazdy, ponieważ dodatkowy ciężar jest lepiej rozłożony na naszym rowerze. Jest to także bezpieczniejsze rozwiązanie w czasie wsiadania i zsiadania z roweru. Posiadając fotelik z tyłu zachodzi mniejsze prawdopodobieństwo, na uderzenie naszego dziecka nogą, podczas wsiadania i zsiadania z roweru. W przypadku małych dzieci, które chcielibyśmy mieć w zasięgu wzroku, lepiej sprawdzają się foteliki Thule montowane na kierownicy z przodu. Dzięki temu mamy cały czas kontakt z dzieckiem, które może obserwować świat z naszej perspektywy.

Udostępnij

O autorze

BestBikes to renomowana redakcja, która od 2019 roku dostarcza pasjonatom rowerów najświeższe informacje i fachowe porady na temat rowerów, części rowerowych, odzieży oraz akcesoriów rowerowych. Nasza misja to wspieranie i inspirowanie wszystkich miłośników dwóch kółek, niezależnie od ich doświadczenia czy poziomu zaawansowania.

Nasza redakcja składa się z zespołu doświadczonych rowerzystów, mechaników oraz entuzjastów, którzy nie tylko kochają rowery, ale także posiadają szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności. Dzięki temu, BestBikes dostarcza treści, które są nie tylko interesujące, ale przede wszystkim pomocne i rzetelne.