PoradySprzęt

Camping razem z marką Coleman

Camping razem z marką Coleman

Najlepsze miejsce na namiot jest zawsze trochę dalej – tak przynajmniej twierdzi Pan Mariusz Szczygieł, wybitny mistrz reportażu. Nie wypada się nie zgodzić, ale jeśli znajdujemy miejsce i mamy poważny zamiar ten namiot w końcu postawić – niech on będzie jak najlepszy, by nasze błędy niwelować do zera. I przede wszystkim zapewnić nam suchą, ciepłą przestrzeń dla snu, jedzenia i wypoczynku. Dobry camping w tym wymiarze gwarantuje nam marka Coleman.


Coleman – czyli dlaczego namiot jest dobrą inwestycją?

Umówmy się, że może być też zupełnie nietrafioną. Zasadniczo nie ma tu super ścisłej korelacji między ceną a jakością, bo tańsze nie znaczy wcale gorsze. Coleman jako producent doskonale to zrozumiał. Z drugiej strony wymagania jakie sobie stawiamy mogą być różne. Dla backpackerów, turystów i wszelkich wagabundów którzy śpią na dziko kluczowe będą trwałość, odporność na warunki, wygoda rozkładania i przede wszystkim waga.

Z drugiej strony mamy też turystów poruszających się samochodami lub motocyklami. Namiot Coleman to w tym wypadku drugi dom – musi być stabilny, pojemny i mocny. Dlatego też dobry zakup zwróci nam się wielokrotnie podczas podróży. Niezależnie od tego co robimy i jak zamierzamy nocować, oszczędzanie na dobrym przenośnym domku zemści się w postaci jego jakości. A to odbije się na nas i naszej podróży.

Namiot Coleman dla całej rodziny
Camping z Coleman

Namiot Coleman do trzech osób. Małe jest piękne

Maksymalna mobilność i łatwe rozkładanie to główne cechy produktowe małych namiotów Coleman. Idealnie sprawdzą się jako towarzysze rowerowych eskapad, z racji niskiej wagi i łatwej obsługi. Wnętrza wykonane są z materiałów przewiewnych (siatka plus mesh), z kolei podłogi i tropiki to materiały wodoszczelne, umożliwiające zachowanie suchego wnętrza. Takie modele to świetny pomysł zarówno na camping, dłuższą podróż, jak i na przykład festiwalowy schron. Dobrze dobrane materiały i trwała, solidna konstrukcja to główne zalety tych modeli. Oto kilka z nich zebranych w formie tabeli.

Modelpojemnośćwagakształtwymiary w cm
(dług/szer/wys)
cena
Crestline 2L2 osoby2,8 kgkopułowy220/210/110400 zł
Kobuk Valley 3 Plus3 osoby5,1 kgigloo + przedsionek385/185/130780 zł
Darwin 22 osoby2,8 kgigloo250/140/100400 zł
Sundome2-3 osoby1,8 kgplażowy otwarty248/216/118208 zł

Zarówno cenowo, jak i jakościowo są to bardzo dobre i sprawdzone produkty. Kobuk Valley 3 jest wyposażony dodatkowo w osłonę przeciwsłoneczną (zatrzymuje aż 99% światła, więc można uciąć drzemkę nawet w dzień), wszystkie mają mocne stabilne, klejone połączenia i niewysoką wagę. Namiot Coleman – 3-osobowy kolega o małej wadze to idealny balans między masą a możliwościami.

Duże namioty – na większy wypad

Masywne, mocne i duże namioty Coleman – 4-osobowe, a nawet 5 czy 6-osobowe to już prawdziwe domki umożliwiające mieszkańcom zajęcie wyprostowanej pozycji w środku. Daje to komfortowe warunki wypoczynku i gwarantuje ciepłe, suche i wolne od ciasnoty pomieszczenie. Gdybyśmy mieli wybrać, dzieląc namioty na ilość osób, nasz wybór przedstawiałby się następująco:

Namiot Coleman 4-osobowy: Mackenzie Blackout 4. Blisko pięciometrowy potwór, który z łatwością zaaranżujemy na jedno większe lub dwa mniejsze pomieszczenia. Sypialnie z systemami BlackOut umożliwiają sen nawet w środku dnia. Ogromny przedsionek i świetny, mocny, stalowy stelaż. W razie niepogody łatwe do aranżacji wnętrze. Mocne materiały. Waga: 26 kg, cena: 3290 zł.

Namiot i akcesoria marrki Coleman

Namiot Coleman 5-osobowy: Pentagon 5. Genialny, prosty, niedrogi (zaledwie 1300 zł). Skonstruowany w formie pentagonalnego ostrosłupa, wyposażony w panoramiczne okna i stalowy stelaż wygodnie pomieści pięć osób. Niewielka waga – zaledwie 11 kg, ale prawie 2 metry wysokości i 10 metrów kwadratowych doskonale zaaranżowanej powierzchni. Dla ceniących prywatność i potrzebujących dużego przedsionka sugerujemy model Trailblazer Plus – nieco droższy (ok.1600 zł).

Namiot Coleman 6-osobowy: Vail 6. Przy cenie 3000 zł to jeden z najlepszych namiotów dla wielu osób, łączący przestronny, ogromny przedsionek z praktycznymi sypialniami. Duży, choć stosunkowo lekki (19 kg), wysoki (2 metry umożliwiają zajęcie wyprostowanej pozycji) i wygodny.

Coleman posiada w ofercie także większe namioty – Cortes Octagon dla nawet ośmiu osób (w cenie tylko 1650 zł) lub ogromny, przepastny Hegagon 6 dla sześciu osób. Wybór oczywiście należy do nas.

Namioty Coleman – pomysł na własny dach

Campingi i nocowanie na dziko mają w sobie niezwykły, przygodowy pierwiastek pełen radości, werwy i przyjemności, gdy świadomie wychodzimy ze swojej strefy komfortu. Mimo to, nie warto upierać się przy oportunizmie jeśli można mieć wygodny namiot będący namiastką domu z ciepłym posłaniem i bezpiecznym, suchym wnętrzem. Namioty Coleman spełnią wszelkie wymagania, które postawi przed nimi współczesny turysta. Warto zatem skorzystać z tej bogatej oferty.

Udostępnij