Akcesoria rowerowe

Plecak XLC – przyjaciel każdego turysty

Plecak XLC – przyjaciel każdego turysty

Plecak XLC to doskonała propozycja dla każdego, kto pasjonuje się turystyką rowerową, a rower traktuje jako swój środek transportu. Wygodny plecak pozwala na przewożenie dużej ilości rzeczy, zapewniając dużą pojemność, a przy tym komfort jazdy. Na pewno każdy, kto choć raz wybrał się rowerem w dalszą trasę, wie, jak ważna jest wygoda, pakowność oraz usprawnienia, które sprawiają, że dany produkt doskonale sprawdzi się przy jeździe rowerem. Plecaki XLC posiadają każdą z tych cech. Zanim jednak opiszę zalety, jakie posiada plecak XLC, krótko przedstawię samą markę, ponieważ jest ona warta uwagi nie tylko ze względu na plecaki, ale również inne produkowane przez nią części i akcesoria.

Poznaj markę XLC

Marka XLC zajmuje się produkcją szeroko pojętych akcesoriów, a także części oraz odzieży rowerowej. W asortymencie firmy znajdziemy widelce, zaciski, buty SPD, plecaki, bidony i całą masę innych produktów. Śmiało można powiedzieć, że czegokolwiek byśmy nie szukali, prawie na pewno znajdziemy taki produkt w asortymencie firmy XLC. Sama marka należy do niemieckiej grupy Winora, która jest największym producentem i dystrybutorem części rowerowych i E-bikeów w Niemczech. Firma XLC dba o to, aby każdy produkowany przez nią przedmiot spełniał odpowiednie normy i wymagania, co wiąże się z bezpieczeństwem ich klientów.  Dzięki temu możesz być pewien, że kupując na przykład plecak XLC, nie musisz martwić się o to, że nagle się rozerwie. Przejdźmy zatem do głównego tematu tego artykułu, jakim są plecaki rowerowe XLC.

plecak xlc ekspozycja w lesie

Plecak rowerowy XLC – trwałość, pojemność i wygoda

Każdy plecak rowerowy XLC wykonany jest z dużą starannością oraz przy użyciu autorskich technologii opracowanych przez specjalistów z firmy XLC. Dzięki temu możemy być pewni, że nie zawiedzie nas w trakcie wyjazdu, a to niezwykle istotne, szczególnie przy dalekich trasach, na których bezpieczne przewożenie bagażu jest jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, czy wycieczka będzie udana, czy zakończy się klęską. Bardzo ważne jest również to, aby wybrany przez nas plecak XLC posiadał usprawnienia dla kolarzy, takie jak na przykład specjalny uchwyt umożliwiający wygodne przewożenie kasku. Znacznie zwiększy to komfort podróżowania. Podczas dalekich tras nie bez znacznia jest także odpowiednie nawodnienie organizmu. Dlatego też wybierając plecak XLC do celów turystyki rowerowej, warto wybrać model z przegrodą dostosowaną do przewożenia bukłaków na wodę.

Jeżeli wybieramy się w rejony słynące z częstych i długotrwałych opadów, warto pomyśleć o plecaku wykonanym z wodoodpornego materiału. Pozwoli to zabezpieczyć przewożone przez nas przedmioty przed przemoknięciem i zniszczeniem. Decydując się na plecak XLC, bez problemu znajdziemy modele z pasami piersiowymi, biodrowymi oraz miękką i ergonomiczną wyściółką na plecach. Odpowiednio zaprojektowany panel tylny jest bardzo ważny nie tylko dla zachowania wygody, ale również dla zabezpieczenia naszego zdrowia. Warto także wspomnieć o technologii rip-stop. Plecak XLC, w którym została zaimplementowana, jest wyjątkowo trwały i w razie uszkodzenia, na przykład w wyniku zahaczenia o bardzo ostrą skałę, zapobiegnie dalszemu pruciu się materiału, co mogłoby doprowadzić do powstania dużej dziury, z której wysypywałby się przewożony przez nas bagaż. Myślę, że wszelkie zalety, jakie może posiadać plecak XLC najlepiej przedstawić na przykładzie, dlatego z asortymentu marki wybrałem jeden z plecaków, który moim zdaniem zasługuje na uwagę, a przez zastosowane w nim usprawnienia zapewni duży komfort jazdy nawet przy dalekich wycieczkach rowerowych.

plecak xlc na wyprawie w lesie

Plecak XLC BA S48 – obrońca twojego bagażu

Wybrałem Plecak XLC BA S48 z kilku powodów. Pierwszym z nich, jest zastosowany w nim i wspomniany przeze mnie wyżej materiał Rip-Stop, charakteryzujący się również wodoodpornością. Jeżdżąc rowerem po górach, niejednokrotnie haczyłem plecakiem o gałęzie czy wystające skały, często łapały mnie także ulewne deszcze. To pokazało mi, jak ważna jest trwałość plecaka, który służy nie tylko do przewożenia bagażu, ale także, przynajmniej częściowo, do jego ochrony. Kolejnym powodem jest duża ilość przegród. Plecak rowerowy XLC BA S48 posiada bowiem aż 4 przegrody, które pozwalają na odpowiednią segregację naszego bagażu. Dzięki takiej segregacji możemy głębiej schować przedmioty przydatne tylko podczas obozowania, takie jak kuchenka gazowa, czy lampka biwakowa. W mniejszych przegrodach z kolei umieścić możemy przedmioty takie jak niezbędnik rowerowy, pompka, czy płaszcz przeciwdeszczowy, czyli rzeczy, do których powinniśmy mieć szybki i łatwy dostęp. Po bokach znajdują się dwie siateczkowe kieszenie na butelki lub bidony z wodą, co pozwoli oszczędzić przestrzeń w pozostałych komorach.

Kolejnym dużym atutem, jaki posiada ten plecak XLC, jest zewnętrzny uchwyt przystosowany do wygodnego przewożenia kasku. Na uwagę zasługuje także wygodny, miękki panel tylny oraz dwa pasy stabilizujące – piersiowy i biodrowy. Umożliwiają one równomierne rozłożenie ciężaru i odciążenie pleców. Ciekawym i wbrew pozorom bardzo ważnym usprawnieniem jest także gwizdek usytuowany przy pasie piersiowym. W razie sytuacji awaryjnej pozwoli nam zaalarmować innych ludzi lub służby ratunkowe i poinformować ich o naszym położeniu. Bardzo ważny jest też dołączony do plecaka pokrowiec przeciwdeszczowy, który zabezpieczy nasze rzeczy przed przemoczeniem nawet w czasie bardzo mocnej i długotrwałej ulewy.

plecak xlc ba s48 z bukłakiem

Jeżeli wybierasz się w podróż i chcesz kupić sobie plecak, który będzie pojemny, a przy tym wygodny i dostosowany do jazdy na rowerze, zwróć uwagę na plecak XLC. W asortymencie tej firmy znajdują się różne modele zawierające szereg usprawnień dla kolarzy, takich jak na przykład uchwyty na kask, czy przegrody na bukłaki z wodą. Dodatkowo, produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które chronią plecak i przewożone w nim przedmioty przed uszkodzeniem. Plecak XLC to doskonały wybór zarówno dla wytrawnego turysty, jak i kolarza-amatora, który lubi krótkie, jednodniowe wypady rowerowe i potrzebuje plecaka do przewiezienia kilku niezbędnych rzeczy.

Udostępnij