Porady

Koronawirus kontra bandany, kominy, buffy.

Koronawirus kontra bandany, kominy, buffy.
Ten artykuł przeczytasz w: 5 minuty

Koronawirus od dłuższego czasu paraliżuje codzienne życie Polaków oraz sieje spustoszenie wśród obywateli na całym świecie. W naszym kraju wprowadzane są kolejne obostrzenia, a wraz z nimi pojawiają się całkiem nowe reguły, zasady oraz zalecenia, których każdy z nas musi bezwzględnie przestrzegać. Wszystko po to, aby zabezpieczyć się w jak największym stopniu przed przypadkowym zakażeniem, ale również, aby nie zarażać innych jeśli sami jesteśmy nieświadomymi nosicielami koronawirusa. Zgodnie z wprowadzonymi ostatnio obostrzeniami na terenie całej Polski od 16 kwietnia wejdzie w życie obowiązek noszenia maseczek w każdym publicznym miejscu. 

Koronawirus bardzo szybko wywołał ogromne zainteresowanie produktami takimi jak maseczki jednorazowe, maseczki wielorazowego użytku oraz rękawiczki gumowe, które w bardzo szybkim tempie zniknęły ze sklepowych półek oraz portali i sklepów w internecie. Aktualnie na próżno jest szukać tych produktów w sklepach. Bardzo popularnym rozwiązaniem stało się więc szycie maseczek na własną rękę, ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, bądź nie mają takich możliwości. Od 16 kwietnia każde wyjście do pracy, sklepu bądź apteki będzie wymagało założenia na twarz maseczki zakrywającej nos oraz usta. Zamiast maseczki można usta i nos zakrywać chustą, czy szalikiem. W związku z aktualną sytuacją, w której maseczki są trudno dostępnym towarem, a koronawirus nie odpuszcza, warto wiedzieć, jak można sobie awaryjnie poradzić, w tym celu można skorzystać z takich rozwiązań jak bandana, czy komin na szyję.

Nie posiadasz maseczki? Wystarczy bandana na twarz lub komin.

Sportowe akcesoria rowerowe i biegowe takie jak bandana na twarz to doskonały pomysł na zastąpienie niedostępnych obecnie maseczek chirurgicznych. W swoim wystąpieniu minister zdrowia jasno tłumaczył, że do ochrony naszego układu oddechowego wystarczy jedynie kawałek materiału, nie musi to być koniecznie maseczka chirurgiczna. Koronawirus to choroba zakaźna, którą można się zarazić drogą kropelkową. Ważne jest, aby ten użyty kawałek materiału w pełni zakrywał nasz nos oraz usta. Naszym zdaniem, aby zabezpieczyć się przed dostaniem ewentualnego mandatu za brak osłony dróg oddechowych, warto wyposażyć się w ogólnodostępne rozwiązania.

koronawirus kontra bandana

Noszenie tradycyjnej maseczki w miejscach publicznych może w znaczącym stopniu utrudniać rozprzestrzenianie się różnych chorób zakaźnych takich jak koronawirus. Zasłonienie ust i nosa zapobiega zarówno wdychaniu, jak i wydychaniu wirusa, co znacznie redukuje szansę na jego rozprzestrzenianie. Przeprowadzane badania jasno wskazują, że wszelkie metody zastępcze w postaci improwizowanych maseczek ochronnych wykonywanych w domu czy zakrywanie naszych dróg oddechowych szalikami i chustami hamuje rozprzestrzenianie się wirusa o nawet 50 procent. W związku z faktem, że są one gorzej dopasowane do twarzy, mniej przylegają do skóry oraz są wykonane z tradycyjnych materiałów, to ich skuteczność jest znacznie mniejsza niż dedykowanych maseczek. Pomimo tego ich użyteczność jest w dalszym ciągu znacząca. Bandana na twarz wpisuje się doskonale w ramy zamienników maseczki ochronnej, większość z nas posiada ją u siebie w domu, a inni mogą ją bez problemu nabyć w działających sklepach internetowych. Koronawirus to nie jedyny powód zaopatrywania się w bandany na twarz. Przed wybuchem ogólnoświatowej epidemii kupowali je tacy klienci jak rowerzyści czy kolarze, aby w pewnym stopniu zabezpieczyć się przed słońcem oraz chłodem. Nasi klienci, kupując produkty typu buff komin, przede wszystkim stawiają na markę Viking oraz Brubeck. Najczęściej kupowanymi produktami tego rodzaju są Viking Regular oraz Brubeck Athletic. Te multifunkcyjne kominy i bandany zarazem mogą pomóc Ci przetrwać ten trudny dla nasz wszystkich okres.

Komin termoaktywny zabezpieczy Ciebie i osoby będące w Twoim otoczeniu.

Brubeck Athletic to najwyższej jakości komin buff, który jest jednocześnie kominem termoaktywnym, co sprawia, że świetnie sprawdza się o każdej porze roku, również w chłodniejszych okresach. Komin termoaktywny idealnie dopasowuje się do każdego sposobu użycia, co za tym idzie może służyć m.in. jako komin, bandana, chusta, czapka oraz opaska. Materiał, z którego jest wykonany komin Brubeck Athletic, jest łagodny dla skóry i nie zostawia śladów na skórze dzięki bezuciskowym ściągaczom i płaskim szwom. Z racji swoich termoaktywnych właściwości komin ten może być z powodzeniem używany zarówno latem jak i zimą. Brubeck Athletic latem chłodzi, natomiast zimą zapewnia izolację termiczną. Produkt jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych i rozmiarowych więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

komin marki brubeck
Brubeck Athletic Komin termoaktywny

Kolejnym produktem, który polecamy w czasach gdy koronawirus utrudnia nasze poruszanie się w mieście, jest uniwersalna bandana Viking Regular. To klasyczny komin sportowy, sprzedawany w bardzo atrakcyjnej cenie. Viking zapewnia uniwersalne zastosowanie oraz niezawodną ochronę w każdych warunkach zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Model regular jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych z przeróżnymi wzorami. W czasach kiedy koronawirus wymusza na nas używanie różnych zabezpieczeń, warto skorzystać ze sprawdzonych w boju kominów marki Viking.

Zużytą jednorazową, maseczkę ochronną należy zamknąć w szczelnym pojemniku i wyrzucić do kosza na odpady. W obecnej sytuacji kiedy nie mamy dostępu do dużej ilości maseczek ochronnych, dużo lepszym rozwiązaniem jest używanie ogólnodostępnych bandan i kominów. Dobrze dopasowana bandana na twarz może w znacznym stopniu ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa oraz zapewnić minimum ochrony przed nim. Dodatkowym faktem przemawiającym za tradycyjnymi kominami jest ich możliwość wielokrotnego użytku. Taki komin można bez problemów wyprać w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza i po wyschnięciu używać go wielokrotnie. Po zdjęciu maseczki lub komina zalecane jest dbanie o higienę naszych dłoni. Dzięki temu ogranicza się możliwość przetrwania naszego wspólnego wroga, jakim jest koronawirus.

Udostępnij

O autorze

BestBikes to renomowana redakcja, która od 2019 roku dostarcza pasjonatom rowerów najświeższe informacje i fachowe porady na temat rowerów, części rowerowych, odzieży oraz akcesoriów rowerowych. Nasza misja to wspieranie i inspirowanie wszystkich miłośników dwóch kółek, niezależnie od ich doświadczenia czy poziomu zaawansowania.

Nasza redakcja składa się z zespołu doświadczonych rowerzystów, mechaników oraz entuzjastów, którzy nie tylko kochają rowery, ale także posiadają szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności. Dzięki temu, BestBikes dostarcza treści, które są nie tylko interesujące, ale przede wszystkim pomocne i rzetelne.